Merit Pärnpuu • 28. märts 2017 kell 4:45

Sõõrumaa: kogu spordijuhtimine on ühiskondlikku laadi

Suurettevõtja ja EOK president Urmas Sõõrumaa  Foto: Raul Mee

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa peab sihtasutuse Noored Olümpiale ettevõtmist tänuväärseks ja on valmis sellesse panustama.

Vaata Infopangast

Urmas Sõõrumaa

"Kogu sporditegemine ja spordijuhtimine on Eestis tegelikult selline ühiskondlikku laadi ettevõtmine ja kui mingi eraalgatus tuleb, on see ainult teretulnud," ütles Sõõrumaa. 

Küsimuse peale, kas ta oleks nõus sihtasutuses nõukogu liikmeks hakkama, vastas ta, et peab end ettevõtmisega rohkem kurssi viima. "Kui minu abi ja nõu vaja on, siis aitan igal juhul."

Sõõrumaa sõnul kompab kogu sport tegelikult inimvõimete piire ja seda mitte ainult füüsilisel, vaid ka kõikidel muudel tasanditel. "Et olla maailmas edukas, ei ole vaja põmmpeast sportlast, vaid mõtlevat sportlast. Mõtlev sportlane on edukas ka ükskõik kus mujal eluvaldkonnas, mitte ainult spordis."

Üks Eesti spordi meeldejäävamaid hetki oli Sõõrumaa sõnul see, kui mullu suvel Rio olümpial spordiala kuninga, kergejõustiku finaaliõhtul oli väljakul kuus Eesti sportlast. "See ajas ikka kananaha ihule. Ühe väikse riigi kombel niimoodi ponnistada, et olla finaaliõhtul ühel hetkel staadionil – see on super!"

Ükskõik mis valdkonnas inimene tegutseb, tuleb Sõõrumaa sõnul kõigepealt ikkagi töö ära teha. "Tööga saad Eesti meistriks ükskõik mis alal, on see teaduses, hariduses, spordis või mujal. Puhtalt töökusega võib Eestis platsi puhtaks lüüa. Kui tahad Euroopas silma paista, siis on annet ka vaja, ja kui tahad maailmas silma paista, siis on takkaotsa veel ka õnne vaja. See kehtib spordis ja igas muus eluvaldkonnas," lisas Sõõrumaa.

Hetkel kuum