Äripäev • 11. aprill 2017 kell 9:18

Väikefirmad saavad kolmandate riikide turule mineku abi

Väikefirmad saavad toetust, et minna kolmandate riikide, näiteks India turule.  Foto: EPA

Kaubandus-tööstuskoda kutsub kasvupotentsiaaliga väike- või keskmise suurusega ettevõtteid osalema projektis Ready2Go, mis aitab minna Kameruni, Tšiili, India, USA ja Kanada turule.

„Väikesed ja keskmised ettevõtted näevad suurt vaeva, et leida koostööpartnereid, eriti kaugetes kolmandates riikides. Ready2Go toob need riigid ettevõtjatele n-ö koju kätte, nii koolituste kui sihtriikide külastamistena,“ rääkis kaubanduskoja europrojektide projektijuht Kadri Rist.

Kaubanduskoda märgib, et projektis saavad ettevõtted osaleda koolitustel ja kohtumistel nii Eestis kui välismaal. Suure osa elamis- ja reisikulusid välisriikidesse minekul katab programm, lisab kaubanduskoda oma pressiteates.

Projektis osalejale pakutakse:

kolmepäevast individuaalset koolitust äriplaani koostamiseks ja arendamiseks;kahepäevast välismaist koolitust Euroopa erinevates linnades (kulud kaetakse kuni 900 eurot inimese kohta);kaks kontaktkohtumise üritust võrgustiku ja partnerlussuhete loomiseks projekti sihtriikides (kulud kaetakse kuni 750 eurot ettevõtte kohta).

Projektis osalemiseks tuleb täita taotlus, mille leiab kaubanduskoja kodulehelt. Taotluse esitamise tähtaeg on 14. aprill.

Hetkel kuum