Märt Belkin • 28 september 2017

Nutivideo firma Roku sai IPOst 219 miljonit

Roku TV esindaja Chad Smith eelmisel aastal elektroonikakonverentsil CES.  Foto: EPA

Nutitelerite ja videostriiminguga tegelev Roku kaasas aktsiate esmapakkumisega 219 miljonit dollarit, mis teeks Nasdaq nimekirjas debüteeriva firma turuväärtuseks umbes 1,3 miljardit.

Roku oli üks esimesi tegijaid, kes tõi turule seadme, mis võimaldas telerist vaadata voogvideot. Hiljem on ettevõte saanud juurde küll ridamisi konkurente, enda seadmed on turule toonud näiteks nii Apple, Amazon kui ka Google.

Konkurentsis püsimiseks pakub Roku konkurentidest laiemat valikut telekarakendusi. Firma müüb oma tarkvara ka suurtegijatele nagu Sharp ja Hitachi ning võtab endale osa reklaamitulust, mida meediafirmad nende platvormi kaudu teenivad.

Tänavu esimesel poolaastal oli Rokul umbes 15,1 miljonit aktiivset kontot, mis olid kokku striiminud 6,74 miljardi tunni jagu sisu. Neid näitajaid pole Roku siiani siiski kasumiks pööranud, kuna firmal on tulnud raha turundusse ja arendusse tampida.

Teises kvartalis oli Roku puhaskahjum 15,5 miljonit dollarit, auk oli isegi sügavam kui 14,1 miljoni dollari suurune kahjum aasta varem samas kvartalis.

Roku põhiaktsionärid on Menlo Ventures, Fidelity ja meediamoguli Rupert Murdochi Twenty-First Century Fox. Avalikul apkkumisel oli 9 miljonit lihtaktsiat, aktsionärid panid omalt poolt turule veel 6,7 miljonit aktsiat. IPO hind oli 14 dollarit.

Hetkel kuum