Märt Belkin • 3. oktoober 2017 kell 10:20

Riigikaitse mõjutab ehitusturgu tugevalt

Nordecon  Foto: Raul Mee

Nordecon andis riigile üle Tapa sõjaväelinnakusse ehitatud soomusmanöövervõime taristu esimese ja teise etapi, lepingute väärtus oli 25 miljonit eurot. Firma kinnitusel mõjutavad riigi investeeringud riigikaitsesse praegu ehitusturgu väga tugevalt.

Töid Tapa linnakus tellis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus. Ehitustööde maksumuseks kujunes kokku ligi 25 miljonit eurot. Teise etapi tööd valmisid Nordeconil isegi enneaegselt, teatas ehitusfirma.

Esimeses etapis valmisid lisaks teedele-platsidele ja tehnokommunikatsioonideleoluliste ehitistena alajaam, kasarmu ja toitlustuskompleks, tehnika varjualused ja hooldus- õppehooned ning teises etapis veel täiendavad varjualused ja õppehooned.

"Eesti riigi investeeringud riigikaitsesse mõjutavad praegu ehitusturgu tugevalt: käimas on viimase aastakümne suurimad kaitsevaldkonna ehitusprojektid ning kõik suuremad ehitusfirmad on saanud viimastel aastatel anda oma panuse riigikaitse arengusse,“ ütles Nordecon ASi juhatuse liige Erkki Suurorg pressiteates.

Esimese etapi kasarmu on neljakorruseline, suletud netopinnaga üle 4600 ruutmeetri, selles on 300 majutuskohta ning 30 töökohta. Toitlustuskompleks on kahekorruseline, selles on suletud netopindala umbes 5500 ruutmeetrit, söökla on suuteline toitlustama päevas 3200 inimest.

Esimeses etapis valmisid kolm tehnika varjualust ja kaks hooldus-õppehalli koos pesulaga. teises etapis valmis 3 hooldus-õppehalli ja 2 tehnika varjualust. Kokku asfalteeriti umbes 40 000 ruutmeetrit ja betoneeriti ligikaudu 15 000 ruutmeetrit teid ja platse.

Hetkel kuum