Äripäev • 5. oktoober 2017 kell 6:17

Bussisõit muutus menukamaks

Foto: Erik Prozes

Vaatamata kehvale Eestimaa suvele sõitis bussiga tänavu juulis, augustis ja septembris, mil olulise osa reisijatest moodustavad turistid, ligi 45 000 inimest enam kui aasta tagasi, teatas Lux Express.

Kokku sõitis kvartali kolme kuu jooksul Lux Expressiga Eesti siseliinidel 358 924 reisijat, mida on 16% aastatagusest rohkem. Lux Express Eesti kommertsjuhi Märt Sibriku sõnul oli eriti positiivne Tallinna–Tartu suunal kasvanud reisijate arv, kus võrreldes möödunud aastaga kasutas Lux Expressi mugavaid busse ligi 12 000 reisijat rohkem. „Kui Tartu liin on tavaliselt suvekuudel pigem rahulikum, siis näiteks tänavu juulis kasvas reisijate arv sel liinil koguni 20% võrreldes eelmise aastaga. Oleme oma sõitjatele usalduse eest tänulikud,” märkis Sibrik pressiteates.

Populaarsemateks Eesti siseliinideks olid viimase kolme kuu jooksul ka Kuressaare–Tallinn, kus reisijate hulk kasvas pea 8000 võrra, ning Pärnu–Tallinn, kus sõitis ligi 10 000 bussireisijat enam kui möödunud aasta kolmandas kvartalis. “Saaremaa ja Pärnu on suveperioodil vaieldamatult ühed lemmikpaigad nii sise- kui ka välisturistide jaoks. Näiteks Pärnu suunal kasvas bussireisijate arv juulis koguni 27% eelmise aasta sama perioodiga võrreldes,” rääkis Sibrik. 

Bussitransporti kasutatakse üha enam ka rahvusvahelistel liinidel reisimiseks ja Sibriku hinnangul mängib siin olulist rolli Eesti kui ilusa loodusega innovaatilise ja turvalise Põhjamaa riigi kuvandi levik maailmas. “See meelitab turiste ligi ja järjest rohkem näeme oma bussides nii Eesti-sisestel kui ka rahvusvahelistel liinidel turiste näiteks Aasiast,” tõi Sibrik välja välisturistide osakaalu kasvu. 

Kommertsjuht lisas, et nii bussijuhtidele kui ka klienditeenindusele laekunud reisijate tagasisidele toetudes saab kinnitada, et positiivset mõju reisijate arvu kasvule on avaldanud Lux Expressi läbimõeldud marsruudid ja mugavad bussid. “Meie bussidega saab sõita kõigi naaberriikide suurematesse linnadesse ja see on hea alternatiiv autosõidule. Samuti hinnatakse meie busside mugavust, kus reisiaega saab kasutada kas meelelahutuseks või hoopis töö tegemiseks.” 

Hetkel kuum