Äripäev • 30. oktoober 2017 kell 6:07

DPD ja Cleveron alustasid koostööd

Cleveroni tootmine  Foto: Eiko Kink

Pakiveofirma DPD ja pakiautomaatide tootja Cleveron sõlmisid lepingu, mille tulemusena liidab DPD enda Pickup pakivõrgustikku Cleveroni robotlahendustega pakiautomaadid.

Cleveroni Collect.Net võrgustikku kuulub Eestis kaheksa uuenduslikku pakiautomaati, mis tegutsevad avatud võrgustiku põhimõttel. See tähendab, et automaate võivad kasutada kõik kullerfirmad, aga ka e-poed ja eraisikud pakkide hoiustamiseks ilma transpordi teenuseta, selgitas ettevõte.

Collect.Neti turundusjuht Reelika Maranik märkis, et otsus DPDga koostööd tegema hakata tuli lihtsalt, kuna DPD eristub uuendusmeelsuse poolest ning mõlema ettevõtte pakiveo tulevikuvisioon kattub.

Cleveron on Eesti kapitalil põhinev tehnoloogiaettevõte, mis arendab pakkide edastamise tehnoloogiat. Hiljuti alustas firma koostööd USA kaubandushiiuga Walmart ning paigaldas esimese pakiroboti Hispaaniasse koostöös Inditexiga, mis on enim tuntud Zara rõivabrändi omanikuna.

DPD grupp on suuruselt Euroopa teine rahvusvaheline pakiveoteenuse pakkuja, toimetades iga päev kohale ligi 4 miljonit pakki 230 riigis. DPD Eesti teenindab era- ja ärikliente ligi 200 kulleri ja üle 180 sõiduki abiga ning annab tööd 127 inimesele. Eestis on DPD-l ligi 130 pickup-punkti, millest 28 on automaadid ning ülejäänud pakipoed.

Hetkel kuum