Äripäev • 10. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Tallinna korteriturul algas sügisene sagimine

Keskmine Tallinna korter teenib tänu hinnatõusule omanikule juba üle 700 euro kuus.
Keskmine Tallinna korter teenib tänu hinnatõusule omanikule juba üle 700 euro kuus.  Foto: Andres Haabu

Hilissuvel alanud vaikelu Tallinna korteriturul sai läbi: keskmine korter teenib puhtalt hinnatõusuga omanikule juba üle 700 euro kuus, selgub statistikast.

Oktoobris vahetas Tallinna korteriturul omanikku 866 korterit ja 85 miljonit eurot, tehingute keskmine ruutmeetrihind tõusis 1763 euroni. Värske kuuülevaate avaldanud Center Kinnisvara arvutas Tallinna korteri keskmiseks turuväärtuseks 88 370 eurot, mida on 8476 eurot enam kui mullu samal ajal, ehk selline korter on viimase 12 kuuga kallinenud keskmiselt 706 euro võrra kuus.

Vahepeal ülekuumenenud Põhja-Tallinna korteriturul jätkus rahunemine, mille peapõhjuseks on uute ja kvaliteetsete korterite turuletulek Mustamäe ja Haabersti kvaliteetsetes elamutes. Center Kinnisvara juhataja Christian Ayrer kommenteeris, et Põhja-Tallinna tehinguaktiivsus on aastatagusel tasemel, keskmine ruutmeetrihind sellest madalamalgi. „Inimesed, eriti peredega, ei ihka enam Kalamajja iga hinna eest, sest kaasaegsed, hea elukeskkonnaga korterid kesklinna läheduses pakuvad sama raha eest rohkem. Ja selliseid kortereid on viimase aastaga turule tulnud palju," selgitas Ayrer.

Aktiivseimaks linnaosaks Tallinna korteriturul tõusis oktoobris taas Lasnamäe, kus kuuga vahetas omanikku 182 korterit ja 16 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt