Äripäev • 27. november 2017 kell 8:39

Riigi Kinnisvara hakkab juhtima Kati Kusmin

Kati Kusmin  Foto: Andras Kralla

Riigi Kinnisvara ASi hakkab detsembri algusest juhtima Kati Kusmin, kes varem on töötanud näiteks Silvano, Baltika ja Kalevi šokolaadivabriku juhatuses.

RKASi teatel kaasati konkurssi kokku 60 kandidaati, neist lõppvooru jõudis seitse. Riikliku kinnisvarafirma nõukogu esimehe Sulev Luiga sõnul osutus Kati Kusmini puhul määravaks tema sobivus RKAS-i vajadustega järgnevatel arenguperioodidel.

„Kandidaat paistis tugevas konkurentsis silma oskuste ja isikuomadustega, mis võimaldavad tal parimalt hakkama saada järgnevalt eesseisvate väljakutsetega,“ rääkis ta. Kusmin hakkab RKASi tüürima alates 4. detsembrist.

Kusmini sõnul motiveeris teda RKASi juhatuse esimehe ametikohale kandideerima põnev juhtimisalane väljakutse. „Olin seni avaliku sektori enda jaoks välistanud, kuid viimasel ajal on mitmed tugevad tippjuhid erasektorist riigiameteid või –ettevõtteid juhtima liikunud ja see innustas,“ rääkis ta.

RKAS on tulevase juhi sõnul äriliselt tugev ettevõte ja kinnisvaraarenduse osas näidanud suurepärast kvaliteeti. „Kindlasti saan omalt poolt panustada ettevõtte efektiivsuse ja juhtimiskvaliteedi tõstmisele ning klienditeeninduse edendamisele, et olla riigi kinnisvara haldamise osas usaldusväärseks partneriks,“ rääkis ta.

Kusmin on tegutsenud juhatuse liikmena börsiettevõtetes Silvano Fashion Group ja Baltika, juhatuse esimehena ETKs ja Kalevis ning erinevatel juhipositsioonidel Tallinna Kaubamajas, Reval Hotelligrupis ning Hotell Olümpias.

Uue juhatuse esimehe volitused kehtivad ettevõtte põhikirja kohaselt kolm aastat. RKASi juhatus on kolmeliikmeline ja sinna kuuluvad lisaks uuele juhatuse esimehele finantsdirektor Piia Kallas ja haldusdirektor Tanel Tiits.

Hetkel kuum