Prokurör nõuab Vene eksministrile 10 aastat kolooniat

04. detsember 2017, 13:27
Aleksei Uljujakev
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171204/NEWS/171209940/AR/0/uljukajev.jpg

Prokurör nõuab Venemaa endisele majandusministrile Aleksei Uljukajevile kümmet aastat vangistust, vahendas RIA Novosti täna.

Seejuures leidis riiklik süüdistaja, et eksministri karistust võiks pehmendada. "Palun võtta süüdistusest välja termin "väljapressimine" ja jätta ainult "saamine"," pöördus prokurör kohtu poole. "Palun määrata Uljukajevile karistuseks 10 aastat vabadusekaotust range režiimiga koloonias."

Ka nõudis ta Uljukajevile rahalist karistust 500 miljonit rubla (7,15 miljonit eurot) ning et kohtualuselt võetaks kõik riiklikud autasud. "Palun Uljukajevilt ära võtta teenelise majandustegelase nimetus, riiklikud autasud, eri klassi auastmed ning orden "Isamaaliste teenete eest"," loetles prokurör.

Toona majandusministri ametis olnud Uljukajev peeti kinni möödunud aasta 14. novembril, kui ta väidetavalt võttis vastu Rosneftilt 2 miljonit dollarit altkäemaksu. Uurimine kinnitab, et ta nõudis riigifirma juhilt Igor Setšinilt altkäemaksu selle vastu, et tema ministeerium annaks Rosneftile loa omandada Bašnefti aktsiaid. Ministri juurest leiti tema tabamisel suur kott, milles oli 100dollariliste kupüüride pakid, väärtuses 2 miljoni dollari väärtuses.

Uljukajev on oma süüd eitanud, rõhutades, et tegemist oli provokatsiooniga, mille korraldas FSB pärast Rosnefti juhi Setšini valekaebust.

Uljukajev on alates eelmise aasta 15. novembrist koduarestis. Ta on Venemaa esimene ametis olev valitsuse liige, kes enam kui 20 aasta jooksul on arreteeritud.

Rosneftile juurdluskomiteel pretensioone pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2017, 13:33

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing