Ave Lepik • Äripäev • 4. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Prokurör nõuab Vene eksministrile 10 aastat kolooniat

Aleksei Uljujakev  Foto: epa

Prokurör nõuab Venemaa endisele majandusministrile Aleksei Uljukajevile kümmet aastat vangistust, vahendas RIA Novosti täna.

Seejuures leidis riiklik süüdistaja, et eksministri karistust võiks pehmendada. "Palun võtta süüdistusest välja termin "väljapressimine" ja jätta ainult "saamine"," pöördus prokurör kohtu poole. "Palun määrata Uljukajevile karistuseks 10 aastat vabadusekaotust range režiimiga koloonias."

Ka nõudis ta Uljukajevile rahalist karistust 500 miljonit rubla (7,15 miljonit eurot) ning et kohtualuselt võetaks kõik riiklikud autasud. "Palun Uljukajevilt ära võtta teenelise majandustegelase nimetus, riiklikud autasud, eri klassi auastmed ning orden "Isamaaliste teenete eest"," loetles prokurör.

Toona majandusministri ametis olnud Uljukajev peeti kinni möödunud aasta 14. novembril, kui ta väidetavalt võttis vastu Rosneftilt 2 miljonit dollarit altkäemaksu. Uurimine kinnitab, et ta nõudis riigifirma juhilt Igor Setšinilt altkäemaksu selle vastu, et tema ministeerium annaks Rosneftile loa omandada Bašnefti aktsiaid. Ministri juurest leiti tema tabamisel suur kott, milles oli 100dollariliste kupüüride pakid, väärtuses 2 miljoni dollari väärtuses.

Uljukajev on oma süüd eitanud, rõhutades, et tegemist oli provokatsiooniga, mille korraldas FSB pärast Rosnefti juhi Setšini valekaebust.

Uljukajev on alates eelmise aasta 15. novembrist koduarestis. Ta on Venemaa esimene ametis olev valitsuse liige, kes enam kui 20 aasta jooksul on arreteeritud.

Rosneftile juurdluskomiteel pretensioone pole.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt