Uber läheb Londoni vastu kohtusse

Uber läheb Londonis kohtusse.  Foto: Bloomberg
Äripäev • 11. detsember 2017 kell 8:39

Uber läheb Londonis kohtusse, et päästa enda jaoks tähtsaim taksoturg Euroopas.

Septembris keeldus Londoni transpordiamet Uberi litsentsi uuendamisest, kuna väidetavalt ei tegutse ettevõte linna õigusliku moraaliga kooskõlas. Kuni kohtuasi kestab, on 40 000 Uberi autojuhil õigus kliente teenindada. Reutersi teatel võib see protsess kesta aastaid.

Londoni transpordiamet selgitas septembris otsust sellega, et linna taksode ja erasõidupakkujate regulatsioon kehtib reisijate turvalisuse tagamise nimel. "Erasõidupakkujad peavad vastama karmidele reeglitele ning seda ka tegevusloa saamiseks TfLile tõestama,“ seisis kirjas, kus Uberit enam uue litsentsi vääriliseks ei peetud. Nimelt leiab amet, et Uber on olnud vastutustundetu mitmes avaliku korra ja turvalisusega seotud aspektis. Näiteks on probleemne sõiduvahendaja lähenemine tõsistele kriminaalsetele rikkumistele ning samuti see, kuidas tervisetõendeid saadakse.

Samuti septembris jättis Londoni transpordiamet tegevusloata Eesti Taxify, mis oli ennast suurlinnas käivitanud vaid paar päeva varem. Amet leidis, et firmal on taksoteenuse osutamiseks lube puudu. Taxify teatas siis, et firma peab juristidega nõu ning loodab Londonis lähinädalatel tegevuse taaskäivitada.

Täna ütles Taxify Äripäevale, et Londoni kohta uudiseid ei ole: hetkel taotletakse endiselt uut litsentsi.

Hetkel kuum