Äripäev • 15. detsember 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Soome presidendikandidaadid Eestile appi ei tuleks

Soome president Sauli Niinistö Slushil
Soome president Sauli Niinistö Slushil  Foto: Scanpix

Eile õhtul Soome riigitelevisioonis toimunud debatil pidid Soome presidendikandidaadid vastama küsimusele, kuidas nad presidendi ja kaitsevägede ülemjuhatajana toimiksid, kui Eesti paluks Soomelt sõjalist abi.

Enamik kandidaate oli seda meelt, et Soomel oleks vaja eelkõige kaitsta oma piiri, vahendab Helsingin Sanomat.

„Soomele parim viis osaleda Baltimaade kaitsel on pidada enda kaitsest kinni. NATO ja Venemaa konflikt ei piirdu vaid Baltimaadega, isegi kui ta seal algab,“ lausus praegune president ja suure tõenäosusega ka järgmiseks presidendiks saav Sauli Niinistö.

Niinistö kõne ajal noogutas kaasa Tuula Haitanen, kes lisas: „Siis räägime juba kolmandast maailmasõjast. Kaitseme oma maad, õhku ja territoriaalvett.“

Ka Matti Vanhanen tõdes, et esmalt on vaja kaitsta Soome piiri. „On tõenäoline, et Soome kaudu proovitakse Eestit rünnata ja me peame seda takistama,“ lisas ta.

Paavo Väyryneni sõnul oleks Venemaa rünnaku puhul sihtmärk ka Soome. „Püsime väljas,“ vastas ta küsimusele. Vaid roheliste kandidaat Pekka Haavisto andis ettevaatliku vastuse abi lähetamisest Soomele sobival viisil, näiteks toetustegevusega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt