Äripäev • 31. jaanuar 2018 kell 6:05

Eesti riik otsib 15 tippjuhti

Riigi avalikku teenistusse otsitakse konkursga 15 juhti.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Riigisekretär kuulutas eile välja konkursi 15 avaliku teenistuse tippjuhi ametikohale, mis viiakse läbi selle poolaasta jooksul.

Tippjuhtide valikukomisjoni esimees, riigisekretär Heiki Loot ütles, et kandideerima oodatakse  juhtimiskogemusega inimesi, kes soovivad  Eesti heaks töötada.

Avalik konkurss on järgmiste ametikohtade täitmiseks:

Haridus- ja teadusministeeriumi üldhariduse, noortepoliitika ja koolivõrgu asekantslerHaridus- ja teadusministeeriumi kõrghariduse, teaduse ja keelepoliitika asekantslerKultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantslerJustiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika asekantslerJustiitsministeeriumis kriminaalpoliitika asekantslerAndmekaitse inspektsiooni peadirektorSiseministeeriumi pääste, kriisireguleerimise ja rahvastikutoimingute asekantslerSiseministeeriumi varade, planeerimise ja tehnoloogia asekantslerMaaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantslerPõllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti peadirektorMajandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantslerLennuameti peadirektorRahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantslerRahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantslerTööinspektsiooni peadirektor

Avaliku teenistuse seaduse kohaselt on avaliku teenistuse tippjuhtide ametikohad viieaastase tähtajaga, ametisse nimetamine toimub avaliku konkursi korras. Sel aastal lõpeb ametiaeg 26 avaliku teenistuse tippjuhil, kuid näiteks julgeolekuasutuste juhtide ametikohtadele vastavalt seadusele konkursse ei korraldata.

Ametikohtade täitmiseks korraldatakse üks konkurss. Kandideerimisel võib kandidaat märkida kuni kolm eelistatud ametikohta.

Eesti avalikus teenistuses on 98 tippjuhti – ministeeriumide kantslerid ja asekantslerid, riigikantselei direktorid, ametite ja inspektsioonide peadirektorid, häirekeskuse peadirektor, riigiarhivaar, Kaitseväe juhataja ning riigi peaprokurör.

Hetkel kuum