Äripäev • 10. aprill 2018 • 1 min
Jaga lugu:

Fortumo hakkas tegutsema m-parkimise turul

M-parkimise puhul tuleb kasutajal saata vaid sõnum vajaliku infoga (auto registrimärk, parkimistsoon, parkimisaja pikkus) EasyParkile.  Foto: Fortumo

Mobiilimakselahendusi pakkuv ettevõte Fortumo teatas koostöö alustamisest Euroopa juhtiva digitaalsete parkimisteenuste ettevõttega EasyPark Group.

Koostöö tulemusena saavad autojuhid Soomes, Norras ja Rootsis parkimise eest maksta Fortumo kaudu, tasudes teenuse eest oma mobiilioperaatori arvel või kõnekaardi saldoga.

EasyPark pakub parkimisteenuseid enam kui 700 linnas 13 Euroopa riigis. Ühekordne integratsioon Fortumo makseplatvormiga võimaldas EasyParkile ligipääsu maksete kogumiseks kõigilt Soome, Norra ja Rootsi mobiilioperaatoritelt. Ettevõtetel on kavas koostööd laiendada ka teistesse riikidesse, kus EasyPark tegutseb.

„Otsustasime maksepartneriks valida Fortumo nende kvaliteetse tehnilise platvormi ja tulevikukindlate lahenduste tõttu,“ kommenteeris koostööd Maurits Börjeson, EasyPark Groupi ärijuht.

„Kaasaegne mobiilimaksete infrastruktuur on nii äritingimuste kui tehniliste omaduste poolest võrreldav krediitkaardimaksetega. Mobiilioperaatoritele loob see võimaluse siseneda uutesse ärisegmentidesse ja vahendada makseid lisaks digitaalsetele kaupadele näiteks ka teenusemajanduse valdkonnas,“ lisas Fortumo müügijuht Andrea Boetti.

Fortumo arendab digitaalset platvormi rakendusepoodidele ja digiteenuste pakkujatele kasutajabaasi kasvatamiseks, maksete kogumiseks ja kliendilojaalsuse tõstmiseks. Ettevõte ühendab teenusepakkujaid enam kui 350 mobiilioperaatoriga Aasias, Euroopas, Ladina-Ameerikas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Fortumol on kontorid Tartus, Tallinnas, San Franciscos, Pekingis, Delhis, Singapuris ja Hanois.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt