Äripäev • 8. juuni 2018
Jaga lugu:

Tuntud e-sigaretifirma ostis konkurendi

Sven Kotke  Foto: Andras Kralla

Eesti suuremaid e-sigaretifirmasid Nicorex Baltic ostis ühes jaeketiga Veipland ära SKYsmoke'i brändi haldava konkurendi.

Ettevõte ostis ära Elgery Group OÜ koos SKYsmoke'i tootebrändi, e-poe ja kaupluseketiga, teatas Nicorex Baltic. Tehing viib lähitulevikus kaks suuremat e-sigarettide kaupluseketti ja e-poodi Veiplandi nime alla.

Nicorex Baltic OÜ tegevjuhi Sven Kotke sõnul näitab nende otsus eelkõige turu järkjärgulist korrastumist majanduskeskkonnas, kus viimaste aastate jooksul on seadused pidevalt muutunud. 

“Tänavu aasta aprillist on lisandunud alternatiivtubaka toodetele aktsiis ning pakenditel peavad olema aktsiisimärgid. Iga muutus tähendab ümberkorraldusi ja kulusid ning see võib kaasa tuua muutusi turuosaliste seas," tõdes ta.

„Äsja jõustunud e-vedelikele määratud aktsiisi valguses aitab kahe ettevõtte liitmine tagada Nicorex Baltic OÜ jätkusuutlikkuse, kuna meie eesmärk on võimaldada Eesti inimestele e-sigareti tarbimise võimalus pikaks ajaks," ütles Kotke ja lisas, et ettevõtete liitmine aitab optimeerida kulusid.

Tehingu oluline osa on 10 SKYsmoke'i kaupluse liitmine Veiplandi 11 kauplusega ühtseks Veiplandi jaeketiks üle Eesti. Uuele kaubamärgile üleminek ja klienditeeninduse standardite ühtlustamine võetakse ette lähiajal.

Nicorex Baltic OÜ 2017. aasta käive oli 2,6 miljonit ja Elgery Group OÜ käive oli 1,2 miljonit eurot.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas