Kaspar Allik • 6. august 2018 kell 13:39

Odyssey Europe vähendas OEG aktsiate ülevõtuhinda

OEG.  Foto: Andras Kralla

Kasiinofirma Olympic Entertainment Group juhatus teatas, et on saanud taotluse OEG aktsionärilt, Odyssey Europe ASilt OEG vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmiseks rahalise hüvitise eest summas 1,40 eurot aktsia kohta.

Börsil on OEG aktsia hind hetkel 1,88 eurot.

Põhiaktsionärile Odyssey Europe'ile kuulub 136 630 452 OEG aktsiat, mis esindavad rohkem kui 90 protsenti OEG aktsiakapitalist.

Äriseadustiku järgi on üldkoosoleku otsus vähemusaktsionäridele kuuluvate aktsiate ülevõtmise kohta vastu võetud, kui selle poolt on antud vähemalt 95 protsenti aktsiatega esindatud häältest.

Börsiteate järgi tegeleb OEG juhatus praegu aktsionäride erakorralise üldkoosoleku ettevalmistamisega squeeze-out’i läbiviimise kohta otsuse vastuvõtmiseks. Üldkoosoleku kokkukutsumise teade koos muude seaduses nõutud dokumentidega avaldatakse õigusaktidega ettenähtud korras lähiajal.

Ühinemislepingu sõlmimine OEG kui ühendatava ühingu ja põhiaktsionäri kui ühendava ühingu vahel on plaanitud toimuma 6. augustil.

Tänavu aprillist maini kestnud ülevõtuperioodil ostis Odyssey Europe aktsiaid hinnaga 1,9 eurot tükk

Olympic esitas mais pärast ülevõtuperioodi Tallinna börsile ka avalduse kiirkorras börsilt lahkumiseks, kuid Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon ei andnud selleks heakskiitu, põhjendades seda väikeinvestorite kaitsega. 

Hetkel kuum