Äripäev • 5. oktoober 2018 kell 7:19

Technopolise uue büroohoone rajab Oma Ehitaja

Aadressile Sepapaja tn 1 rajatava 12-korruselise büroohoone arhitektuurilahenduse autoriks on KOKO arhitektid  Foto: KOKO Arhitektid/

Technopolis Ülemiste AS ja Oma Ehitaja AS sõlmisid ehituslepingu uue 12-korruselise büroohoone rajamiseks Ülemiste Citysse aadressile Sepapaja tn 1. Arendaja Technopolis Ülemiste investeerib büroohoonesse kokku ligi 20 miljonit eurot, maja valmib 2020. aasta kevadeks.

„Uue büroohoone ehitus algab juba oktoobri teises pooles. Koos samale kinnistule rajatava parkimismaja ja linnaväljakuga saab sellest meie lähiaastate mahukaim projekt,“ sõnas Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov.

Jostovi kinnitusel kaaluti hoone ehitaja valikut põhjalikult. Sõelale jäi Oma Ehitaja, kellega Technopolis Ülemiste teeb koostööd esmakordselt. „Oma Ehitaja on teinud koostööd keerukate projekteerimis- ja ehitustöövõttude lepingute realiseerimisel mitmete arendajatega, sealhulgas ka rahvusvahelistega, mis sai valikul määravaks,“ lisas Jostov.

„Oma Ehitaja jaoks on tegemist firma ajaloo ühe suurema ja põnevama objektiga, mille ehitamisel saame näidata oma täit potentsiaali,“ sõnas Oma Ehitaja ASi juhatuse esimees Kaido Fridolin. „ Ehitatav büroohoone on kavandatud kaasaegse töökeskkonna ja sisekliimaga hooneks, mille ehitusel tuleb erilist tähelepanu pöörata tehnosüsteemide lahendustele. Kindlasti pakub meie jaoks positiivset väljakutset ka asjaolu, et majale taotletakse LEED GOLD sertifikaati, mis tähendab, et see peab vastama rangetele keskkonnanõuetele nii ehituskvaliteedi, materjalide kui töömeetodite poolest,“ selgitas Fridolin.

Uues büroohoones on üüritavat pinda 10 800m². Maja arhitektuurilahenduse autoriks on KOKO Arhitektid. Büroohoone valmib 2020. aasta maikuuks.

AS Technopolis Ülemiste on endise Dvigateli tehase territooriumile loodud kaasaegse linnaosa Ülemiste City suurarendaja. Linnakus tegutseb täna ligi 400 ettevõtet ning seal on endale töökoha leidnud umbes 10 000 töötajat. Technopolis Ülemiste AS kuulub 51 protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc ning 49 protsendilise osalusega AS-le Mainor Ülemiste.

Hetkel kuum