Äripäev • 13. oktoober 2018 kell 11:35

GDPR: Viinis kaovad uksekella alt nimesildid

Austria pealinna Viini üürikorterite ukskella alt kaovad ära nimesildid, alles jääb vaid korteri number – selleni viis ühe elaniku mure andmete turvalisuse pärast.

Nüüd eemaldakakse Viinis 220 000 nimesilti uksekellade alt, vahendab Helsingin Sanomat Der Spiegeli uudist. Kui inimene seda soovib, võib tema nimesildi alles jätta.

Hundertwasserhaus Viinis.  Foto: Josef Müller

Üks üürnik nõudis oma nime eemaldamist uksekella alt ja viitas Euroopa Liidu andmeturvareeglitele (GDPR), mis maikuus kehtima hakkasid. Tema hinnangul ei ole tema privaatsus piisaval määral kaitstud, kui uksekella all on tema nimi.

Saksamaal ja Austrias on tavaline, et kortermajade uksekalla all on elaniku nimi, Saksamaal korteri numbreid seal ei kasutatagi, lisab leht.

Viini linna andmete turvalisuse eest vastutav isik leidis, et inimese perekonnanime ja korterinumbri ühendamine ei vasta andmeturvalisuse reeglitele.

Üürikorterifirma eemaldab aasta lõpuks elanike nimed kõikidelt majadelt, ettevõttel on 220 000 korterit 2000 majas.

Helsingin Sanomat märgib, et Soomes tõlgendatakse andeturvalisuse reegleid teisiti. Ekspert Reijo Aarnio ütles kevadel, et korteriühistud ei pea loobuma majaelanike nimekirjadest andmekaitsereeglite tõttu, sest need ei moodusta registrit.

Hetkel kuum