Äripäev • 14. november 2018 kell 9:56

Keskerakond asus toetama sotsiaalmaksulage

Keskerakonnas kandideerivate Korobeiniku ja Sooääre sõnul jääb Eesti koolides vajaka ka maleõppest  Foto: Raul Mee

Sotsiaalmaksu lagi ei ole enam risti vastupidine Keskerakonna seisukohtadega ning erakonna juht Jüri Ratas toetab ka praegust ettevõtte tulumaksu süsteemi.

Selliste seisukohtadega tuli peaminister Ratas lagedale kolmapäeval, kui endised reformierakondlased Andrei Korobeinik ja Imre Sooäär teatasid erakonna nimekirjas kandideerimisest.

„Nelja aasta eest ei oleks Keskerakond võib-olla rääkinud sotsiaalmaksu laest, aga aeg läheb edasi,“ ütles Ratas.

Korobeinik ja Sooäär omalt poolt selgitasid erakonna nimekirjaga (kuid mitte erakonna endaga) liitumist kui kaalutletud otsust, mis lähtus sellest, kui palju erinevad poliitilised jõud olid nõus nende seisukohtadega kaasa mõtlema.

Kaks endist reformierakondlast rääkisid, et neile on oluline tugev ettevõtluskliima, sotsiaalmaksule lae kehtestamine, praeguse tulumaksusüsteemi säilitamine ettevõtetele ja turismisektori maksude tõstmata jätmine.

„Keskerakonna valmimisjärgus programm, see, mida meie oleme näinud, seda ma julgen öelda, et see on progressiivsem ja liberaalsem kui konkurentidel,“ väitis Sooäär, kelle sõnul on Ratas ka kõige tugevam peaministrikandidaat ja parem meeskonnamängija.

2011. aasta jaanuarist Reformierakonna nimekirja kuulunud Korobeinik teatas erakonnast lahkumisest oktoobri algul. Samal kuul lahkus erakonnast ka Sooäär, kes oli olnud erakonna liige 2006. aastast.

Hetkel kuum