Äripäev • 28. detsember 2018 kell 8:40

Realo: riigi sünnipäev rõõmustas sel aastal enim

Eesti 100. aastapäev oli Circle K Eesti peadirektori Kai Realo jaoks tänavu kõige rõõmustavam sündmus, samas tõi ta vähem rõõmsana esile aktsiaturgude langust ja kütusemüügi vähenemist.

Circle K Eesti juht Kai Realo näeb 2018. aastal oma valdkonnas suuri kütusemüüjaid suurimate kaotajatena.  Foto: Andras Kralla

Realo hinnangul torkas riigi juubeliaasta silma sellega, et oli inimesi näha mõtlemas Eesti ajaloole ning tavapärasest rohkem iseseisvuse tähistajaid. "See oli kõige rõõmustavam sündmus," ütles ta.

"Mitte nii rõõmustav oli, et aktsiad langesid sellele tasemele, kus need on praegu," tõi Realo välja aasta varjukülje.

Samuti märkis ta, et kahe aasta jooksul voolas 17 protsenti müüdud kütusest Lätti ja Leetu – kõige enam kaotasid suured kütusemüüjad, vähem kaotasid väikesed. "Kõige rohkem kannatasid need, kelle tanklad on piirist kaugemal. Seal võivad kaod ulatuda lausa 30 protsendini," selgitas Realo. "Mõned ketid on hakanud oma tanklaid öiseks ajaks sulgema – märkasin seda Olerexi juures. Meie seda esialgu veel ei tee, kuid ..."

Äripäeva sõsarleht Delovõje Vedomosti küsis Eesti ettevõtjatelt, kuidas nemad võtavad kokku 2018. aasta – mis olid nende meelest suuremad kordaminekud ja negatiivsed sündmused.

Hetkel kuum