Eliisa Matsalu • 22. veebruar 2019 kell 4:00

Uus haigla jäi kuu ajaga võlgadesse

Skandaalse ärimehe Anders Tsahkna õe Lee Padriku rajatud Tallinna Eriarstikeskus suutis kuu ajaga maksuvõlglaseks jääda.

Lee Padrikuga seotud ettevõtted kipuvad maksuvõlglased olema.  Foto: Eiko Kink

Lee Padrikule ja Kristina Kuhile kuuluv Tallinna Eriarstikeskus avati Lasnamäe Tervisemajas eelmise aasta juunis. Maksuvõlg tekkis ettevõttel juba järgmisel kuul, olles praegu üle 18 325 euro. Võlg on ajatatud.

„Sellega pole mingit probleemi, ärge muretsege,“ ütles Padrik. Võlg tekkis tema sõnul sellest, et ettevõtte käivitamisel ei läinud osa asju piisavalt kiiresti. „Kuid kõik on hästi ja muret ei ole,“ rõhutas Padrik.

Mullu augustis tekkis Tallinna Eriarstikeskusel üle 3000 euro suurune maksuvõlg, novembris kasvas võlg aga pea kuus korda suuremaks.

Eelmisel aastal rääkis Padrik ajalehele Pealinn, et keskuse loomisel lähtuti esmalt sellest, et patsientidele saaks pakkuda parimat võimalikku eriarstiabi. "Selleks on oluline, et meeskond oleks tugev. Meil asuvad tööle suure kogemuse ja kaasaegsete teadmistega oma eriala spetsialistid, näiteks on meiega liitunud tunnustatud endokrinoloog dr Ülle Jakovlev, silmaarst dr Veiko Reigo ja gastroenteroloog dr Toomas Kariis," rääkis Padrik tollal.

Eriarstikeskuse maksuvõlg äratab tähelepanu, kuna ka Lee Padriku teine ettevõte, pikale veninud õendusabiteenuse hanke peategelane PJV Hooldusravi on maksuvõlas. Veel eelmise aasta suvel ulatus PJV Hooldusravi maksuvõlg pea miljoni euroni. Mullu augustis aitas suurema osa PJV Hooldusravi võlast tasuda Lee Padriku poeg Paul-Kristian Padrik. Veel on ettevõttel maksuvõlga üle 280 000 euro, mis on ajatud ja mis tuleb ettevõttel tasuda 2023. aasta veebruariks. PJV Hooldusravi on saneerimisel.

Tsahknal ei õnnestu võlgadest pääseda

Võlgades on ka Anders Tsahkna, kel ei õnnestunud sel nädalal kohtus saada oma võlgade ümberkujutamist, kuna esitas kohtule valeandmeid.

PJV Hoolduravi endine omanik ja praegune tegevjuht on Padriku vend Anders Tsahkna, kes eelmise aasta lõpus pääses prokuratuuri käest soodustuskelmuse kahtlusest. Küll aga on Tsahkna vastu esitatud pankrotimenetlus. Enne pankroti väljakuulutamise otsustamist esitas Tsahkna kohtule võlgade ümberkujundamise avalduse, mille läbivaatamise ajaks pankrotiavalduse lahendamine peatus. Sel nädalal aga otsustas riigikogus Tsahkna võlgade ümberkujundamise avaldust mitte menetlusse võtta, kuna nende hinnangul esitas Tsahkna avalduses oma sissetulekute kohta valeandmeid.

Maksuvõlg on veel ka Tsahkna ettevõttel Balti Radiodiagnistika OÜ, mille võlg ulatub 119 000 euroni. Tsahkna ettevõttel Benefit Keila Ravikeskus OÜ on maksuvõlg 3761 eurot.

Hetkel kuum