Eliisa Matsalu • 13. märts 2019 kell 9:03

Ladõnskaja kõnelustest EKREga: kui vaja, astun oma väärtuste kaitseks välja

Isamaa erakonna aseesimees Viktoria Ladõnskaja-Kubits tõdes, et mõistab paljude Eesti venelaste reaktsiooni Isamaa otsusesse minna valitsusse koos EKREga. "Nii mõnedki EKRE inimeste välja öeldud fraasid ei ole minu jaoks aktsepteeritavad," ütles ta.

Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja erakonnakaaslane Mart Luik Isamaa erakonna valimispeol Kochi aitades. Isamaa sai 12 mandaati.  Foto: Andras Kralla

Ladõnskaja-Kubits rääkis, et iga erakond tahab eelkõige realiseerida oma maailmavaadet ja programmis püstitatud eesmärke. Pärast valimistulemusi oli tema sõnul laual neli võimalikku varianti. Üks neist võimalikest koalitsioonidest alustas nüüd läbirääkimisi. "Kas Keskerakond, EKRE ja Isamaa suudavad leppida kokku või ei, näitab lähiaeg," ütles ta.

Tema sõnul on veel vara läbirääkimiste sisu kommenteerida, kuna need on alles alguses. Küll aga peaks tema sõnul rõhutama, et erakonnad mitte ei sulandu praegu üheks, vaid lihtsalt räägivad läbi võimaliku koalitsiooni seisukohti.

Ladõnskaja-Kubits lisas, et mõistab paljude Eesti venelaste negatiivset reaktsiooni EKRE valitsusse kutsumise vastu. "Ma pole päevapealt muutunud. Minu põhimõtted ja väärtused on samad ja kui need peaksid sattuma ohtu, siis ma astun nende kaitseks välja," lubas ta.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas lükkas möödunud reedel tagasi Reformierakonna ettepaneku teha koos valitsust. Esmaspäeval võttis Ratas ohjad enda kätte ja hakkas Reformierakonna asemel ise valitsust kokku panema. Laua taha kutsuti Isamaa ja EKRE. EKRE valitsusse kutsumine on tekitanud paljudes pahameelt. Senimaani on Isamaa erakonnast ainsana EKREga koostöö vastu kaitseminister Jüri Luik.

Hetkel kuum