Pervõi Kanal ei jätnud mainimata Eestis viibivat NATO väeüksust, mida saatsid kaadrid sõjatehnikast ja tulistavatest sõduritest. Vene Föderatsiooni presidendi pressisekretär Dmitri Peskov märkis, et Lääs õhutab kunstlikult Venemaa kohta hirme, samas kui „Venemaa ei kujutanud ega kujuta oma naabrite jaoks mingit ohtu“.
Peskov selgitas ka kohtumise põhjusi, öeldes, et sanktsioonid ei pea olema takistuseks katsetele leida võimalusi dialoogiks ja koostööks.
Pervõi Kanal lõpetas uudislõigu ootamatult: „… lõunamenüüs olid esindatud ka Eesti huvid, ütles Kersti Kaljulaid ajakirjanikele. Kohtumist Putiniga hindas ta väga heaks. Venemaa presidendil olid samal ajal algamas läbirääkimised Prantsusmaa tähtsaimate ärimeestega…“ Järgnes uudis prantslastest.
Rossija 1
Telekanal Rossija 1 pidas kohtumist prantsuse ärimeestega veel tähtsamaks – see reportaaž oli esimesel kohal. Presidentide kohtumine oli teine.
„Isegi need, kes omal ajal võtsid kõige ägedamalt sõna sanktsioonide kaitseks, saavad nüüd aru, et Venemaaga on parem sõbrustada ja kaubelda… Kaljulaid tuli Moskvasse kaheks päevaks. Ja see polnud tema jaoks kerge samm,“ võttis uudisteankur teema kokku.
Uudislõigus väitis ajakirjanik Denis Davõdov, et Eesti president „palus ise kasvõi lühikest kohtumist“ (nagu selgus DV intervjuust Vene suursaadiku Aleksandr Petroviga, ei vasta see tõele – toim.). Samuti teatas ta, et Eesti „taotleb endale kasvõi ÜRO Julgeolekunõukogu ajutise liikme staatust… Ja Moskva poolthääl on talle loomulikult väga vajalik.“
Ka vene keele teema ei jäänud käsitlemata. „Võimud piiravad vene keelt kõigest jõust“ – teatati uudislõigus. Seejuures öeldi, et vaatamata Eesti jäigale positsioonile Venemaa-vastaste sanktsioonide osas, aga samuti kriitikale, mille Kaljulaid oma Moskva-visiidi eest realt poliitikutelt pälvis, on „enamik eestlasi uuringute järgi suhete parandamise poolt“.