Kristjan Pruul • 24. aprill 2019 kell 8:33

Konkurentsiamet võtab Estraveli ja Wrisi otsuseks lisaaega

Estraveli juht ja omanik Aivo Takis sihib konkurendi ülevõtmist, konkurentsiamet otsust veel langetanud ei ole.  Foto: Andras Kralla

Eestis ühtekokku 100 miljoni euro suuruse käibega ettevõtete Estraveli ja Wrisi koondumine on tekitanud konkurentsiametis lisaküsimusi.

Konkurentsiamet tegi 18. aprillil otsuse, mille tulemusena alustati Estravel Holdingu ja Wrisi koondumise täiendav menetlus, selgub ameti teatest.

Estraveli ja Wrisi koondumisplaanid tulid avalikuks märtsi lõpus. Tehingu tulemusel omandaks Estravel Holding OÜ 75% WRIS ASi aktsiatest Wrisi praeguse ainuosaniku AKA Holding OÜ käest, kellele jääb 25% aktsiakapitalist. AKA Investment omakorda kuulub Wrisi pikaaegsele töötajale ja juhatuse liikmele Aili Kägule, kes ostis Wrisi varasema omaniku Vjatšeslav Leedo käest välja mullu septembris.

Estravel Holdingu omanik Aivo Takis seni teemat kommenteerida pole soovinud, sest konkurentsiamet ei ole veel otsust teinud. Taotluses on koondumise põhjusena märgitud soov pääseda seeläbi ligi soodsamatele hindadele ja hanketingimustele rahvusvahelisel turul, kuna ühinedes kasvab reisiteenuste summaarne ostumaht.

Wrisi 2017. aasta käive on taotluses märgitud 12,3 miljonit eurot ning Estraveli käive 88,1 miljonit eurot, millest tuli Eestist 70,3 miljonit eurot. Wrisil on töötajaid 23, Estravelil 142.

Hetkel kuum