Jaanus Vogelberg • 28. aprill 2019 kell 10:55

Cleveron kasvab võimsa hooga

Foto: Andras Kralla

Pakirobotite tootja AS Cleveron teenis mullu 48 miljoni eurose käibe juures 7,6 miljonit eurot tegevuskasumit. Ettevõtte müügitulu kasvas seejuures tunamullusega võrreldes üle nelja korra, kasum aga lausa kümme korda. Eelmise aastaga tehti rohkem käivet, kui kõigi varasemate tegutsemisaastatega kokku.

Viimastel aastatel on Cleveron väga kiiret tõusu teinud - 2017. aastal oli ettevõtte müügitulu 11,22 miljonit, mis oli aasta varasemast 3,5 korda suurem, ja tegevuskasum 0,78 miljonit eurot.

Juhatus kirjutab värskelt Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandes, et mullu keskendus Cleveron globaalse turuhaarde suurendamisele. Selle peamiseks põhjuseks nimetab juhatus e-kaubanduse kasvust tulenevaid väljakutseid, mis mõjutavad kaupmehi kõige tugevamini.

Mullu investeeriti kokku 6,5 miljonit eurot (2017. aastal 1,9 miljonit eurot). Majandusaasta põhiliseks investeeringuks sai arendus- ning tootmishoone laiendus 3000 ruutmeetrilt 10 500 ruutmeetrini.

E-kaubanduse mahtu maailma jaekaubanduses hinnatakse 2019. aastal ligi 3 triljonile eurole ning ka järgmistel aastatel prognoositakse kasvu keskmiselt 16% aastas, viidatakse aruandes.

"Cleveroni tooted võimaldavad hoiustada suurel hulgal pakke väikese pinna peal ja väljastavad paki koodi sisestamise peale kätte sekunditega nii, et paki saaja ei vaja klienditeenindaja abi. Tänu sellele hoiavad ettevõtted kokku väärtuslikku kaubanduspinda ning nende töötajad hoiavad kokku pakkide kätteandmisele kuluvat aega; ostja ei pea paki kättesaamist pikalt ootama ja säästab ka tellimiskuludelt," leiab Cleveroni juhtkond.

Aruandeaasta lõpus töötas ettevõttes 142 töötajat, mida on 55 võrra enam kui aasta varem.

Laiendas tegevust Kanadasse

Cleveron teatas mullul sügisel, et laiendas oma tegevust Kanadasse ja alustas koostööd Kanada suurima jaemüüja Canadian Tire Corporationiga.

Canadian Tire, millele muu hulgas kuulub ka eestlaste seas armastatud kaubamärk Helly Hansen, paigaldas viide kauplusesse Cleveroni robootilise pakiautomaadi, et lihtsustada kaupluse jaoks veebipoest ostetud kaupade väljastamist.

Lisaks Canadian Tire tellitule viib Cleveroni pakirobotid Kanadasse ka Ameerika Ühendriikide suurim jaemüügikett Walmart.

Hetkel kuum