Äripäev • 13 mai 2019

Swedbank kutsub kokku erakorralise üldkoosoleku

Swedbanki endine nõukogu esimees Lars Idermark märtsi lõpus aktsionäride koosolekul.  Foto: Liis Treimann

Swedbanki nimetamiskomitee soovib enne suve keskpaika kokku kutsuda erakorralise üldkoosoleku, uueks nõukogu esimeheks pakutakse endist Rootsi peaministrit.

Göran Persson oli Rootsi peaminister aastatel 1996–2006 ning kaks aastat enne valitsuse juhtimist ka rahandusminister.

Ta on varem juhtinud Rootsi metsandusettevõtte Sveaskog nõukogu ning on praegu Rootsi kaevandusettevõtte LKAB ja Soome kommertspanga Ålandsbankeni nõukogu esimees.

Aseesimeheks pakub nimetamiskomisjon Bo Magnussoni, kes on olnud SEB Grupi jaepanganduse juht ning SEB Eesti Ühispanga nõukogu liige.

Aprilli alguses, nädal pärast aktsionäride koosolekut teatas Swedbank, et panga senine nõukogu esimees Lars Idermark lahkus ametist. Ajutiseks esimeheks sai varem aseesimehe rolli täitnud Ulrike Francke.

Idermark ütles siis, et otsuse põhjus on rahapesukahtlused Swedbanki Balti harudes. Ta ütles, et meedia tähelepanu ei sobi tema tegevjuhi rolliga Rootsi suurimas metsaomanikke koondavas ühingus Södra.

Märtsis kaotas koha Swedbanki senine juht Birgitte Bonnesen, kelle asemele astus ajutiselt juhi rolli Swedbanki varasem finantsjuht Anders Karlsson.

Hetkel kuum