Linda Eensaar • 9. juuli 2019 kell 13:45

ISSi kosilane uut omanikku ei kadesta

Koristusfirma SOL on ISS Eestile suurim konkurents.   Foto: Meeli Küttim

Kinnisvarafirmaga Colonna seotud investorid ostsid kinnisvarahooldusettevõtte ISS Eesti, mida veel mõni kuu tagasi noolis konkurent, puhastusfirma SOL.

"Kui sellised asjad on turul müügil, siis algselt ikka oleme huvitatud," kinnitas puhastusfirma SOL Baltics OÜ juhatuse esimees ja Baltikumi tegevjuht Rinel Pius. Sellegipoolest ei osalenud nad läbirääkimiste hilisemas pooles.

"Esimeses faasis oli meil huvi, aga me huvitusime lepingutest ja oma portfelli suurendamisest. Ettevõtte täielikust äraostmisest, mida nemad ISSis taotlesid, me huvitatud ei olnud," selgitas Pius.

Ta avaldas lootust, et tänu Colonna tuntud nimele ja rahvusvahelisele taustale jätkub aus konkurents ISSiga. Eelkõige oli nende mure konkurendi müümise juures näiteks see, kas uued omanikud käituvad läbipaistvalt tööjõu kasutamise ja palkade maksmisega. "Meie valdkonnas on viimaste aastate probleem tööjõupuudus. Väga paljud konkurendid on seda teed läinud, et kasutavad äraelamiseks ebaseaduslikku välistööjõudu või maksavad ka kodutööjõule palka mustalt," ütles Pius.

Ta ei usu, et uutel omanikel on alguses kerge. "Tegemist on uutele omanikele ju võõra valdkonnaga. Siiski, kadedust ei tekita, kurb ei ole, ainult tere tulemast," ütles Pius.

ISS Eesti uuteks omanikeks saavad mitme ettevõtte tippjuhina tegutsev Triinu Reinold, finantsjuht ja ettevõtja Ülo Kallas, rahvusvaheliste kinnisvarainvesteeringutega tegelev investor Roberto de Silvestri ja tema äripartner Elio Cravero.

Hetkel kuum