Äripäev • 12 veebruar 2020

Raadiohommikus: mõõdame investeerimistemperatuuri

Seda, kas ehitusturul on soodne seis või mitte, räägib homses hommikuprogrammis Andres Trink.  Foto: Andras Kralla

Neljapäevase hommikuprogrammi läbiv teema on investeeringud. Nimelt avaldab neljapäeva hommikul möödunud aasta tulemused Tallinna börsi ettevõte Merko Ehitus. Vaatame aruandele otsa koos firma tegevjuhi Andres Trinkiga.

Kinnisvara temperatuuri aitab meil veel mõõta Äripäeva kinnisvarakonverentsil esinev Kaamos Kinnisvara tegevjuht Priit Uustulnd, kellega arutame, kas kriisiootus on täiesti vale fookusega ning varade väärtuse languse asemel tuleks keskenduda hoopis hüperinflatsioonile ja sellest põhjustatud tagajärgedele. Samuti käime üle Tallinna ja Riia kinnisvaraturu erinevused, aga ka ohud ja võimalused.

Seda, miks riigil puudub ülevaade enda investeeringutest ning kui hea investor on avalik sektor, selgitab riigikontrolör Janar Holm.

Hommikuprogrammi veavad Tiiu Taal ja Indrek Mäe.

Päev jätkub nelja saatega.

11.00–12.00 "Globaalne pilk". 2020 tuleb USAs tuline – aasta avas president Donald Trumpi tagandamisprotsess, mille käigus surusid vabariiklased senatis maha demokraatide mässu. Kuigi Trumpi kukutamine võis ebaõnnestuda, jätsid USA demokraatide süüdistused Trumpi tagasivalimiskampaaniale märgi. Teisalt valitseb segadus demokraatide ridades, kes proovivad eelvalmiste käigus leida sügiseks Trumpile võrdväärse väljakutsuja.

Milline on USA poliitiline tasakaal enne presidendivalimisi? Kui suur võimalus on demokraatidel kõigutada Trumpi võimu ja mil määral hakkab Trumpi retoorika kujundama Euroopa parempopulistide sõnavõtte?

Neil teemadel arutlevad suhtekorraldusbüroo META partner Andreas Kaju ja Rahvusvahelise Kaitsuuringute Keskuse direktor Sven Sakkov. Saadet juhib Äripäeva uudistetoimetuse ajakirjanik Allan Rajavee.

12.00–13.00 "Sisuturundussaade". Saates kõneleb OÜ Krediidiregister juhatuse liige Art Andresson ettevõtte uuest teenusest, mis pakub krediidiotsuste tegijatele uusi ja laiendatud võimalusi. Pidevalt täiustuva kontoteabe teenuse abil pakutakse laenusoovijate kontoandmetele tuginedes laenuvõtjatele nende tööd lihtsustavat andmetöötlust ning soovi korral ka analüüsi. Saadet juhib Lauri Leet.

13.00–14.00 "Terviseuudised". Eelmise aasta novembris tegi Eesti Perearstide Selts avaliku pöördumise riigiasutustele, tundes muret, et tarnehäirete tõttu pole tagatud elementaarsete ravimite igapäevane kättesaadavus.

"Ravimite tarneraskused tekivad ootamatult, sageli on turult kadunud ravim kas täiesti või halvasti asendatav või on asendusravi ebamõistlikult kallis," tõdesid seltsi esindajad. Eelmisel aastal teatati ravimiametile 290 ravimi tarneraskustest.

Tarneraskuste ulatusest, põhjustest ja võimalikest raskustest räägivad ravimitootjate liidu nõukogu esinaine ja Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi-Lehtsi ning ravimiameti meditsiininõunik ja kardioloog Alar Irs.

Saadet juhib Violetta Riidas.

15.00–16.00 "Tehnoloogiakompass*". Saates kõneleme tehisintellektil põhinevast tekstianalüüsist, peatudes eelkõige suulise kõne analüüsil. Uurime, mis ärilist kasu võib sellest saada, samuti, kas tulevikus võib oodata, et robotid asendavad klienditeenindajaid ja müügimehi.

Külas on idufirma Feelingstream peaarhitekt Lauri Ilison ning Telia müügi ja teeninduse arendusüksuse juht Martin Lips. Saatejuht on Priit Pokk. Saade oli esimest korda eetris 2019. aasta mais.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

*kordussaade

Hetkel kuum