Sel aastal muutub sularahaga arveldamine kallimaks ning toob pankadesse nii vormilisi kui hinnamuudatusi.
Foto: Andras Kralla
Kodumajapidamistele antud tagatisega eluasemelaenude keskmine intressimäär oli veebruaris 2,11%, mis on 0,03 protsendipunkti madalam kui eelmisel kuul. Ühtlasi on 2,11% viimase kolme aasta kõige väiksem intressimäär.
Olemasolev kodulaen ei ole 30 aastaks lukus ning nii kodulaenu võttes kui refinantseerides tasub alati küsida pakkumist ka väiksematelt pankadelt, soovitab Bigbank Eesti juht Jonna Pechter.
Pangalaenu taotlenud üksikemad Kristin Alas ja Helen Palberg olid jahmunud, kui kuulsid, milliseid soovitusi haldurid neile laenu saamiseks andsid. Ehkki naistel oli korralik sissetulek ja näputäis kohustusi, soovitasid laenuhaldurid neil mängida lotot või minna mehejahile.
Kui seni on harjumuspäraselt kaubavedudeks kasutatud maanteeveokeid ning maismaad, vaatab üha rohkem ettevõtteid mere suunas. Üheks suurimaks mõjutajaks selles vallas on Mediterranean Shipping Company (MSC), maailma suurim konteinerveoettevõte, kelle mereteenused maanteetranspordile usaldusväärset ning jätkusuutlikku alternatiivi pakuvad.