Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Terviseamet piiranguid enne maikuud ei leevendaks
Teadusnõukoja juht Irja Lutsar rääkis ERRile, et kui haigestumuse langustrend jätkub, siis võiks piiranguid hakata leevendama 26. aprillist, mil praegused piirangud peaksid niigi lõppema ning alustada tuleks koolidest.
: Koroona, koroonaviirus, COVID-19, pandeemia, kriis, viirus, tervis, vanalinn, Raekoja plats, tühi linn, baar, suletud baarid, silt, pubi, suletud istumisala kohvikus : EESTI: 19MAR20
Pildil on tühi vanalinn.
lt/: Foto: Liis Treimann
Foto: Liis Treimann
Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma hinnangul võiks piirangute leevendamine tulla kõne alla alates maikuust. Nakatumise arvud on küll kiirelt vähenemas ning ka haiglasse lisandub iga päevaga vähem koroonahaigeid, ent nende arv on jätkuvalt suur.
Suvi toob kaasa firma- ja pulmapeod, aiavastuvõtud, juubelid, koolilõpud ning muud sündmused, kus soovitakse välja näha viks ja viisakas, kuid tunda end samal ajal mugavalt. Kui veel mõni aeg tagasi tähendas ülikond paljude meeste jaoks midagi jäika, palavaks ajavat ja pitsitavat, siis tänane mood liigub hoopis teises suunas.