Eesti Energia analüütik: Nordpool tegi muudatuse, et vältida rekordilisi hindu
Eelmisel nädalal pakkus hea uudise NordPool, kes lisab detsembris elektribörsile teise oksjoniringi eesmärgiga hoida tulevikus ära ekstreemsed hinnatipud, mille sarnaseid nägime augustis, märkis Eesti Energia turuanalüüsi strateeg Olavi Miller.
Miller kirjutas energiaturu ülevaates, et NordPool lisab detsembris päev-ette elektribörsile teise oksjoniringi. See rakendub juhul, kui elektrihind tõuseb üle 1500 €/MWh või langeb enam kui 150 euro võrra negatiivseks. Sellisel juhul avatakse selle tunni nõudlus ja pakkumine turuosalistele uuesti korrigeerimiseks.
Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson rääkis Äripäevale antud intervjuus, et Läti Inčukalnsi gaasihoidla annab Eestile tagatise, mida Soomel pole.
Jaekaubanduse konkurentsiolukord on viimastel aastatel oluliselt muutunud. Eesti ja rahvusvahelised e-poed on kliendile samaaegselt nähtavad, hinnad kergesti võrreldavad ning ostu- ja tagastusprotsess mugav ja riskivaba. Sellises keskkonnas on hinnasurve muutunud püsivaks ning klient eeldab, et hind on konkurentsivõimeline. Hind on tänases jaekaubanduses pigem eeltingimus kui eristuja, kirjutab Scandagra jaekaubanduse juht Kristiin Pihus.