Rivo Sarapik • 10. veebruar 2017
Jaga lugu:

Gasellid: lolliks läinud Mihkel Raud ja rumala ülemuse vastu protestijad

Tuleb noori palgata, leiab oma äri asutanud Mihkel Raud.  Foto: Scanpix/Postimees

Tänavusel kiiresti kasvavate firmade peol ehk Gaselli Kongressil inspiratsiooni jagavad esinejad Mihkel Rauast Eesti parimat palka teeniva juhini räägivad, mis neile tuule tiibadesse puhub ning kuidas jätkuvalt kasvada ja areneda.

Juba järgmisel nädalal avaldab Äripäev kõige kiiremini kasvavad ettevõtted, kes saavad tunnustuse kätte Äripäeva Gaselli Kongressil (vaata kava ja esinejaid siit). Seniks aga pakume kuulamiseks intervjuusid kongressil üles astuvate tipptegijatega.

Kiiresti areneva IT-firma Zeroturnaround juht ja Gaselli kongressil esinev Jevgeni Kabanov, kes harva intervjuusid annab, selgitab tänases saates, millal ettevõtlusest raha tulema hakkab, kas "Made in Estonia" tuleb tema äris kasuks või kahjuks ning mida on ta oma juhtimisstiilis aja jooksul muutnud. Kabanov oli viimases Rikaste TOPis 7,4 mln eurose varaga. Vaata, millisele kohale ta jõudis, siit.

Armastatud muusik, kirjanik, endine poliitik ja ettevõtja Mihkel Raud räägib saates, kui pikalt ta kuurortis peesitaks, kui tal oleks 100 miljonit eurot, miks palkab endast nooremaid inimesi ning mida on ta neilt õppinud. Samuti seda, miks ta lõplikult lolliks on läinud.

Tööstusfirma ABB pikaaegne juht Bo Henriksson räägib, mis teda töös endiselt inspireerib. Samuti tuleb viimase Äripäeva Palga TOPi andmeil enim teeniva juhiga juttu sellest, kuidas oma ettevõte läbi raskuste vedada ning millised on ABB plaanid Eestis.

Eesti suuremaid ja ka piiri taga silmapaistvamaid sündmusi Tallinn Music Week tähistab tänavu üheksandat sünnipäeva. Kuidas kogu aeg värskena püsida ja uusi ideid pakkuda, sellest räägib saates festivali juht Helen Sildna.

Mõne aastaga nullist peaaegu saja töötajani kasvanud IT-firma Mooncascade sündis protestist rumalate ülemuste vastu. Kuidas, sellest räägib ettevõtte üks asutaja Priit Salumaa.

Päris palju ja eriti just USAs idealiseeritakse n-ö surnuks töötamist, rääkis saates idufirma Pipedrive kaasuasutaja Martin Henk. "Minu arvates ei ole see hea mõte. Elu võiks ka olla!"

Henk räägib, miks ettevõte kaasab investoritelt raha, kuigi seda vaja pole, miks firmas värbamine on pikk ja keeruline ning kuidas häid töötajaid leida ning ettevõttes hoida.

Legendaarne ajakirjanik Marko Reikop räägib, miks talle tülikad olukorrad meeldivad ning kuidas loobumismõtete vastu seista. Samuti tuleb juttu sellest, mis teda üllatab, endiselt tööle motiveerib ning miks ta ebaõnne raskesti üle elab.

Kongressi kava ja esinejatega saab tutvuda aadressil http://gasell.aripaev.ee.

Eelmisi ja järgmisi Äripäeva veebiraadio saateid kuula www.aripaev.ee/eetris

“Äripäev eetris” podcast'i saab kuulamiseks tellida iTunesis või kasutada RSSi (paremklikk ja kopeeri link) meelepärases meediaesitajas. Saadet saab mp3-failina alla laadida siit.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum