Sotsid klähvivad vale puu all

ÄP valimispäevik.  Foto: Anti Veermaa

Sotsid võib-olla enda meelest nalja ei teegi, aga välja kukub küll koomiliselt. Olla valitsuses ja korraldada meeleavaldus oma erakonna ministri haldusala probleemide teadvustamiseks – selle peale annab ikka tulla.

Aga just sellega väiksed sotsid maha said. SDE noorteorganisatsiooni juht kiitles veel, et erakonna juhid ei puutu selle ürituse korraldamisel üldse asjasse ja ei pruugi sellest teadagi.

Parem oleks vist olnud, kui nad oleksid ikka teadnud. Vanemad inimesed oleksid siis parteilasehakatistele rääkinud, et teate, meie erakond on tegelikult praegu valitsuses ja see laste vaesuse asi, see kuulub ikka meie erakonna ministri haldusalasse. Helmen Kütt on ministri nimi, jätke meelde. Kõik need vaesuses elavad lapsed ja noorte tööpuudus on peaasjalikult tema rida.

Sven Mikser võiks oma lasteaia käsile võtta ja neile klaariks teha, mis erakonnad seal valitsuses on, kes mille eest vastutab. Muidu võib valija arvama hakata, et need sotside pead sobivadki ainult süldikeetmiseks või jalka mängimiseks, nagu Postimehe karikatuuris välja pakuti.

Hetkel kuum