Äripäeva valimispäevik • 19. veebruar 2015 kell 8:00

Hambad suus ja pintsakud seljas

ÄP valimispäevik.  

ETV eilse pisiparteide valimissaate äravaadanud leidsid ilmselt, et pole neil praegustel riigikogulastel nii väga häda midagi. Nende seas, kes sinna pürgivad, on tunduvalt hullemaid.

Seekord olid küll kõigil saates osalejatel hambad suus ja pintsakud seljas – pooltel olid isegi lipsud ees – aga nalja sai sama palju kui Kristiina Ojulandi sattumisega metsmeeste hulka.

Üks oli tähelepanuväärne. Me ei imesta, kui nn suures poliitikas osalejad saatejuhi küsimust ignoreerivad ja oma agendat ajama hakkavad. Kui seda teevad poliitiliselt vähekogenud inimesed, on see mõnevõrra üllatav.

Iga kord ei olnud tegemist sellega, et küsimusest lihtsalt ei saadud aru. Vähemasti osa saatekülalistest oli ilmselt läbinud briifingu, mille kokkuvõte kõlab: kui sa ei saa aru, mida küsitakse või millest jutt käib, siis räägi sellest, millest sa ise aru saad. Selle soovituse teise poole järgmisega on probleeme juhul, kui neid teemasid, milles ennast kindlalt tuntakse, on vähevõitu. Hätta jäid pisiparteide esindajad eelkõige siis, kui oli vaja laiemat pilku ja üldistusvõimet.

Võtta eesti majanduse põhiprobleem kokku sõnadega „Inimene lõpetab kuskil Märjamaal gümnaasiumi ja ei oska traktoriga sõita“ on muidugi vahva ja seda tsiteeritakse ilmselt veel mõnda aega. See, et Hiiumaal on naftat leitud, on samuti tore uudis. Sotsiaalmeedia vahutab ja naer on terviseks. Naer on tervise tunnus nii inimese kui ka demokraatia puhul.

Naerge terviseks ja minge valima. Netis saab hääletada alates tänasest.

Hetkel kuum