Eliisa Matsalu • 7. november 2016 kell 9:15

Silmakirjalikud IRL ja SDE

Tsahkna, Rõivas ja Ossinovski suvel 2015  Foto: Raul Mee

Sotsiaaldemokraatidest ja IRList on silmakirjalik valitsuses jalgu edasi kõigutada, kuigi nad pole iseenda tööga rahul, leiab ajakirjanik Eliisa Matsalu.

Keskerakonna värske esimees Jüri Ratas on võtnud kindla sihi jõuda valitsusse. „Olen valmis selle nimel tööd tegema,“ on ta laupäevasest Keskerakonna erakorralisest kongressist saati korranud. Ja kohe kindlasti ongi ta selle nimelt tööd teinud – praeguseks on õhus arvestatav võimalus, et varsti uus koalitsioon sünnibki.

Nii Jüri Ratas kui ka Kadri Simson olid veel nädalavahetusel üsna kindlad, et nende umbusaldus Taavi Rõivasele ei lähe läbi. Ka IRLi liige Marko Mihkelson ja SDE liige Indrek Saar kinnitasid, et nende erakond umbusaldusega kaasa ei lähe. „Tavaliselt iseendale umbusaldust ei avaldata,“ ütles Indrek Saar eile "Aktuaalsele kaamerale".

Ometigi tunnistavad mõlemad koalitsiooniparteid, et nad pole valitsuse tööga rahul. See näitab, et kui umbusaldusega kaasa ei lähe, on see vaid püüd oma sooja kohta valitsuses säilitada – mis siis, et valitsus tegelikult ei tööta ja tegeletakse vaid peenhäälestusega. Nimelt on Ratas ja Simson kinnitanud, et uue valitsuse loomiseks on teiste erakondadega kohtutud küll ja küll, kuid Saar ja Mihkelson väidavad, et SDE ja IRL pole Keskerakonnaga läbirääkimisi pidanud. See tähendab, et nüüd, kus Edgar Savisaar on Keskerakonna otsast läinud, pole Keskerakonna ja Reformierakonna liit sugugi välistatud.

Võib-olla polekski see nii kurioosne, kui esmapilgul võib kõlada. Fakt on, et keegi pole valitsuse tööga rahul. Praegusse valitsusse jäämine lükkaks lahenduse leidmist lihtsalt edasi, sest vastuolud ei kao ära, kui nad vaiba alla lükatakse.

Hetkel kuum