Andree Raid: tänavu saavad kontoriks kööginurk ja voodiots
Energiahindade kiire tõus lükkab koduostjad ja üürnikud väiksemate korterite poole, lisaruutmeetritest või kavandatud lisatoast tuleb kõrgete kulude tõttu loobuda, kirjutab Raid & Ko kinnisvara- ja õigusbüroo tegevjuht Andree Raid.
Enne koroonat ja energiahindade kiiret tõusu liikus Eesti inimeste rikkus vaikselt, kuid kindlalt tõusu suunas. Kortereid ostes või üürile võttes ei peetud kõrvalkulusid liiga tähtsaks. Kui korter meeldis, ei saanud isegi tavapärasest 10–20% ehk mõnikümmend eurot kõrgem kütte- ja elektrikulu tehingu sõlmimisel takistuseks.
Ettevõtted otsivad praeguses majandusseisus võimalusi kokkuhoiuks ja jätavad oluliste riskide vastu kindlustamata. Nii unustavad nad, et riskide realiseerumise korral võib tekkinud kahju suurus ähvardada ettevõtte toimimist või hoopistükkis selle lõpetada, hoiatab Eesti Kindlustusseltside Liit.