Pille Ivask • 2. oktoober 2015 kell 10:56

USAs kasvas uute töökohtade arv

Septembris lõid USA tööandjad juurde hulgaliselt töökohti  Foto: epa

September märkis kuud, mil USA tööandjad lõid juurde planeeritust vähem töökohti, mis omakorda vähendab võimalust, et Föderaalreserv sel aastal intressimäärasid tõstab.

CNBC vahendab USA tööameti raportit, kus märgitakse, et suure tõenäosusega aitab uute töökohtade arv vähendada lähikuudel ka töötuse määra. Läinud kuul loodi USAs juurde 142 000 uut töökohta. 

Ökonomistid ennustavad, et USAs peaks juurde loodama 100 000 töökohta kuus selleks, et töökohtade arv oleks proportsioonis rahvaarvu kasvuga. See on tähtis, sest kui ühes kuus luuakse juurde üle 100 000 töökoha, võimaldab see alandada töötuse määra ning tõstab inflatsiooniriski.

„Me oleme sellest tempost ees,“ lausus aastail 2001-2011 Föderaalreservi peaökonomistina töötanud David Stockton ja lisas, et Fed võib detsembris intressimäärasid tõsta.

Kuigi viimase aasta jooksul on USAs töötuse määr langenud, on inflatsiooni määr jäänud siiski tagasihoidlikuks, mistõttu märkis Fedi juht Janet Yellen, et Fed hoidub intressimäärasid kergitamast enne, kui inflatsiooni kasv pole täiesti kindel.

Praegu on inflatsioonimäär USAs 0,3 protsenti aastas, mis on oluliselt madalam kui Fedi eesmärgiks seatud kaks protsenti.

Hetkel kuum