Kadi Neemre • 11. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Eksperdid: ees ootavad kehvad kasumiaruanded

Foto: EPA

USA turud näitasid täna paranemise märke ning seda hoolimata Hiina börsi 5% langusest. Isegi kui investorid vaatavad Hiina langusest mööda, ootab neid ees järjekordne keeruline kasumihooaeg, hoiatavad eksperdid.

Eelmisel nädalal tabas USA turge üks kehvemaid aasta alguseid ajaloos seoses Hiina börside terava languse ja naftahindade viimaste aastate madalaimale tasemele kukkumisega.

Jüaani devalveerimise laine Hiinas on kaasa toonud negatiivse lainetuse, õõnestanud valuutaturge ning pannud investorid kahtlema Hiina juhtide võimekuses oma majandust juhtida,” märkis JPMorgan Asset Managementi globaalse turu strateeg David Lebovitz.

Leibovitzi sõnul peavad investorid nüüd turgude taas tõusma hakkamiseks nägema kasumite kasvu, kuid väljavaated selleks ei ole üldsegi mitte head.

S&P Capital IQ prognoosib, et S&P 500 neljanda kvartali kasumid kukuvad 5,7% võrreldes aastatagusega. Kolmandas kvartalis kukkusid S&P kasumid 1,4%.

Kõigest 4 10st S&P sektorist – telekommunikatsioon, püsikaubad, tervishoid ja finants – lõpetavad neljanda kvartali positiivses kasumis.

Ametlikult hakkavad ettevõtted oma kasumiraporteid avalikustama esmaspäeval, mil Alcoa teatab peale börsi sulgumist oma tulemused.

Russell Investmentsi analüütiku Steve Woodi sõnul saab 2016. aasta kasumitele keeruline olema ning seda eriti tänu tugevnenud dollarile, Hiina valuuta kukkumisele ning tõenäoliselt Jaapani “lihtsa raha” poliitika rakendamisele.

Tema sõnul jäävad aktsiaturud sellel aastal kas nulli või teevad väikse tõusu.

Deutsche Banki USA ökonomist Joseph LaVorgna hoiatas, et nõrk SKP kasv ja tööturu paranemine seab ettevõtete kasumid surve alla ning keeruline on näha midagi, mis võiks majanduse taas kasvama panna.

“Fakt, et tarbimine ei ole hoolimata tööturu kasvust ja energiahinade languses viimasel aastal kasvama hakanud, näitab seda, et miski on selle tsükli puhul täiesti teisiti. Ma küll ei tea, mis see on, kuid see ei ole hea.”

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum