Mait Kraun • 20 jaanuar 2016

Nafta hinna langus sööb Shelli kasumit

Royal Dutch Shell  Foto: EPA

Royal Dutch Shell prognoosib, et ettevõtte neljanda kvartali kasum langes vähemalt 42 protsenti, sest nafta hinna langus süvenes, vahendab Bloomberg.

Kohandatud kasum langes tõenäoliselt 1,6–1,9 miljardile eurole, teatas Shell täna sissejuhatuseks täpsematele kvartalitulemustele. Analüütikud ootasid, et Shelli kasum jääb 1,8 miljardi dollari juurde. Aasta tagasi ulatus naftafirma kasum 3,3 miljardini.

Nafta hinna langemine alla 30 dollari piiri on Shelli turuväärtuse viinud peaaegu seitsme aasta madalaimale tasemele. Shell ostis rivaali BG Group Plc, aga investorid kardavad, et firma maksis konkurendi eest liiga suurt hinda.

Shell on ennast ette valmistanud pikemaks perioodiks – vähendatud on töökohtade arvu ja ka kulutusi. Mõlemas ettevõttes koondatakse 2015. ja 2016. aastal kokku 10 000 töötajat, teatas ettevõtte tegevjuht Ben Van Beurden.

„Järsud strateegilised sammud kujundavad meie tööstust,“ ütles Van Beurden oma avalduses. „BG Groupi ülevõtmine viiakse lõpuni järgnevate nädalate jooksul. Sellega alustame Shellis uut peatükki, et muuta ettevõte värskeks ja maksimeerida aktsionäride kapitali.“

Royal Dutch Shelli aktsia on täna Amsterdami börsil langenud 5,3 protsenti.

Hetkel kuum