Pille Ivask • 22. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Made in China saab uue kuue

Mänguasjad  Foto: epa

Hiina valitsus tahab Hiinas toodetud asjade kuvandit paremaks muuta ning loodab, et Made in China hakkab tulevikus tähendama kõrgekvaliteedilist toodet, mida võib usaldada.

Kui varem on Hiina tooted silma paistnud oma odavusega ning pigem küsitava kvaliteediga, on Peking võtnud oma südameasjaks seda kuvandit muuta. Hiina panustab märkimisväärselt palju raha tootmistegevusse: mõelgem moodsatele nutitelefonidele või droonidele, kirjutab CNN Money.

Pekingi Ülikooli professor Justin Lin lausus Davosi majandusfoorumil, et kuigi maailm vajab odavaid tooteid ning Hiinal õnnestus turg selles valdkonnas vallutada, on aeg innovatsiooniks. Ta märkis, et Hiina peaks järgima paljude teiste riikide eeskuju ning hakkama oma toodete kuvandit parendama. „Ka Jaapanil oli 1950. aastatel probleeme toodete kvaliteediga,“ märkis Lin.

Jutt pole sisutühi, sest Hiina on palju oma eesmärgi saavutamiseks ka ära teinud. Valitsus pumpab suurel hulgal raha haridusse, et talendid jääksid koju ning aitaksid majandust edendada. Märkimisväärseid panuseid arendusse teevad ka Hiina ettevõtted.

„Kui vaadata WeChati (Hiinas populaarne sotsiaalmeediavõrgustiku äpp – toim), siis see on palju arenenum kui USA omad. Ma arvan, et Facebook on tõelises hädas, et järele jõuda,“ lausus Stanfordi Ülikooli lektor Amy Wilkinson.

Analüütikute hinnangul pärsib Made in China kuvandi arengut suurel määral tõsiasi, et Hiina valitsus tahab kõike kontrollida.

Wilkinson märgib siiski, et uuendusi on Hiina rindelt kindlasti tulemas. „Mille üle Hiina ettevõtted praegu kurdavad, on see, et teised firmad võtavad idee ära ning tahavad seda mingil moel kaitsta,“ ütles ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum