Äripäev • 29. jaanuar 2016 kell 7:26

Zuckerberg rikastus eilse päevaga 6 miljardi dollari võrra

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg  Foto: EPA

Facebooki juht Mark Zuckerberg tõusis eilse päevaga Bloombergi miljardäride indeksis kahe punkti võrra ning hõivas kuuenda koha, kirjutab Bloomberg. Zuckerbergi varandus kasvas ühe päevaga 6,2 miljardi dollari võrra pärast seda, kui FB oli avaldanud oma majandusaasta tulemused.

Bloomberg hindab FB rajaja vara väärtuseks nüüd 47,6 miljardit dollarit. Maailma esirikaste tabelis vahetas ta kohad Koch Industriesi kaasomanike Charles ja David Kochiga (vara väärtus 45,9 mld dollarit), kes nihkusid kuuendalt seitsmendale reale.

Zuckerbergil on nüüd püüda viis ettevõtjat: Microsofti looja Bill Gates, Inditexi rajaja Amancio Ortega, investor Warren Buffett, Amazoni pealik Jeff Bezos ja ettevõtja Carlos Slim. Viimase vara väärtus on Bloombergi hinnangul aastaga vähenenud 4,5 miljardi dollari võrra.

Zuckerberg on üks maailma 20 rikkaimast inimesest, kellel on sel aastal õnnestunud oma vara väärtust kasvatada. Maailma 400 rikkaima inimese vara moodustab kokku 3,7 triljonit dollarit – mullu mais oli see veel 4,3 triljonit.

Facebook avaldas eile oma eelmise aasta majandustulemused: kasum kasvas 25% võrra – 2,94 mld dollarilt 3,69 mld dollarile. Pärast tulemuste avaldamist kerkis FB aktsia 14% võrra.

Hetkel kuum