ABB üllatas positiivselt

03. veebruar 2016, 11:09
ABB kasumimarginaal tõuseb.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160203/BORS/160209882/AR/0/Reuters-Scanpix.jpg

Šveitsi tööstuskontserni ABB kasumimarginaal paranes viimases kvartalis ning firma teatel on tänavu oodata Hiinas kasvu jätkumist.

ABB majandusaasta neljanda kvartali tulemused olid positiivseks üllatuseks pärast viimaste aastate stabiilset langust. Ettevõtte kulude kärpimise programm aitas tõsta kasumimarginaali. Samal ajal langes aga firma puhaskasum 70%, 204 miljonile dollarile. See sisaldas 496 miljoni dollarit restruktureerimise kulusid.

"Jätkasime 2015. aastal kasvuvõimalustele keskendumist ning püüdsime samal ajal vähendada negatiivse turusituatsiooni mõju," rääkis ABB kontserni juht Ulrich Spiesshofer.

ABB-le on viimasel ajal löögi andnud Hiina majanduse jahenemine ja USA naftatööstuse uute investeeringute vähenemine. Tellimused vähenesid möödunud kvartalis 12% ning ülimadal nafta hind ja valuutakursside muutus rõhus tugevalt käibele.

Oodata väikest aktsia hinna tõusu

Goldman Sachs märkis oma teates, et kuna ABB siiski üllatas positiivselt oma tulemustega, siis on oodata ka aktsia hinna mõõdukat tõusu.

Investeerimispanga analüütikute hinnangul on ettevõte saanud hästi hakkama kulude kontrollimisega. Samal ajal aga nähakse tulude jätkuvat langust, kuna peamised tellimused vähenevad kasvaval kiirusel. Samuti prognoosivad Golman Sachsi analüütikud konkurentsi tõusu peamistes segmentides.

ABB aktsia on täna Šveitsi börsil tõusnud 2,7%. Aastaga on aktsia hind tõusnud 0,85%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. February 2016, 11:24
    Otsi:

    Ava täpsem otsing