Pille Ivask • 8. veebruar 2016
Jaga lugu:

Venezuela saudisid nurka ei surunud

Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi  Foto: epa

Kuigi Saudi Araabia naftaminister Ali al-Naimi lausus, et kohtumine Venezuela naftaministriga oli edukas ning kaks riiki suutsid kokku leppida meetmed, kuidas globaalset naftaturgu tasakaalustada, midagi konkreetset kohtumise tulemusena siiski ei sündinud.

Saudide naftaministeeriumi teatel arutasid kaks ministrit muu seas ka seda, missuguseid tulemusi tõi Venezuela naftaministri Eulogio Del Pino visiit Venemaale, Iraani, Katari ning Omaani, vahendab Bloomberg.

„Olen väga rõõmus, et sain kohtuda oma Venezuela kolleegiga,“ lausus al-Naimi. „See oli edukas kohtumine sõbralikus atmosfääris,“ lisas ta. Midagi rohkemat ta kohtumise kohta ei avaldanud.

Del Pino teatas oma Twitteri kontol, et kohtumine oli produktiivne ning valdavalt keskendusid osapooled sellele, kuidas jõuda konsensusele, et stabiliseerida globaalset naftaturgu.

Kumbki pool siiski ei öelnud, kas jõuti ka mingile kokkuleppele. Samas ei maininud Del Pino ka OPECi erakorralise kokkukutsumise vajalikkust ehk midagi, mida riik varem teinud on, vahendab Wall Street Journal.

Üks OPECi ametnik teatas, et kohtumisel tegelikult suurt midagi ei toimunudki.

Saudi Araabia on OPECi liikmetest suurim naftatootja. OPEC toodab keskmiselt 40 protsenti maailma naftast.

Jaga lugu:
Hetkel kuum