Birjo Must • 28 aprill 2016

Saksa suurim pank üllatas kasumiga

Deutsche Banki tegevust korraldatakse ümber.   Foto: Reuters/Scanpix

Deutsche Bank teenis esimeses kvartalis üllatava kasumi, kuna kohtukulud vähenesid ja tulu suurenes enam, kui analüütikud ootasid.

Saksa suurima panga aktsia hind tõusis börsil uudise peale 3%.

Panga puhaskasum langes esimeses kvartalis 214 miljonile eurole. Mullu samal ajal oli kasum 544 miljonit eurot. Bloombergi küsitletud analüütikud ootasid aga hoopis 484,3 miljoni eurost kahjumit.

Samal ajal langes käive 22%, 8,1 miljardile eurole.

Deutsche Banki juht John Cryan on viimasel ajal tugeva surve all, et taastada investorite usk. Kasumi taastamiseks on ta lubanud kaotada 9000 töökohta, loobuda riskantsetest varadest ja kärpida dividende. "Tahame sel aastal teha tohutu palju asju," rääkis Cryan analüütikutele. Samas lisas ta, et pole veel selge, kas pank jõuab aasta kokkuvõttes kasumisse.

Hermes Fund Managersi vanema krediidianalüütiku Filippo Alloatti sõnul on Deutsche Banki restruktureerimine üks mahukamaid lääneriikides. "Veel on pikk tee minna, kuid arvan, et hakkame restruktureerimise tulemusi juba varsti nägema," lisas ta.

Deutsche Banki aktsia hüppas hommikul Frankfurdi börsil 3,1%. Praeguseks on aktsia hind 2,2% plussis ja see maksab 17,19 eurot. Aastaga on aktsia hind siiski langenud ligi 40%.

Hetkel kuum