Ave Lepik • 16. mai 2016
Jaga lugu:

Vene miljardär tõstis Moskva börsil energiafirmade aktsiad lendu

Oleg Deripaska.   Foto: epa

Pärast teadet, et miljardär Oleg Deripaska ostab energiafirmalt Inter RAO 70 miljardi rubla eest 40% Irkutskenergo aktsiaid, tõusid Moskva börsil mõlema firma aktsiad.

Deripaskale kuuluv EvroSibEnergo ostab Inter RAO-lt 40,3% Siberi suurimast energiafirmast Irkutskenergo, makstes aktsiapaki eest 70 miljardit rubla (950 miljonit eurot), teatas Inter RAO. Summa on peaaegu kaks korda suurem, kui veel reedel pakuti Irkutskenergo 40% aktsiapaki väärtuseks – siis hinnati see kogus 37,6 miljardile rublale.

Pärast pressiteadet tõusis Inter RAO aktsia reedega võrreldes 8,7%, 1,87 rublale, ning Irkutskenergo aktsia kallines 9,6% võrra, 21,5 rublale.

Irkutskenergo elektrijaama võimsus on 12,9 GW ning tegemist on Siberi kõige võimsama energiatootjaga. Inter RAO oli selles ettevõttes osaluse omandanud riigifirmalt RusGidro 2010. aastal ning teatas kohe, et kavatseb oma aktsiad edasi müüa. Kolm aastat tagasi kirjutas peaminister Dmitri Medvedev alla määrusele, et kõnealuse aktsiapaki ostab ära Rosneftegaz, kuid tehing jäi toimumata.

Nüüdse ostuga sai miljardär Deripaskast Irkutski energiatootja suuromanik – talle kuulub veidi üle 90% Irkutskenergost.

Deripaska jaoks on Irkutskenergo oluline investeering, sest ettevõte on ühtlasi ka tema samas piirkonnas tegutsevate Rusali alumiiniumitehaste põhiline elektrienergiaga varustaja.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum