Kadi Neemre • 3. august 2016 kell 15:39

Bill Gross: suured tegijad investeerivad kulda

Foto: EPA

Turbulentsel turul, kus aktsiatest saadav tulu on üha väiksem, on kuld muutumas üha väärtuslikumaks.

Oma augustikuises kirjas investoritele kirjutas Janus Capital Groupi fondijuht Bill Gross, et kulda eelistatakse üha enam madala tootlikkusega väärtpaberitele.

Gross ühineb oma arvamuses üha suurema hulga investoritega, kes eelistavad oma raha paigutada pigem kulda, kuna positiivsed kasumid on muutumas üha harvemaks.

Teiste investorite hulka, kes on hakanud kulda eelistama, kuuluvad muuhulgas Stanley Druckenmiller, George Soros ning Jeffrey Gundlach.

DoubleLine Capitali tegevjuht Gundlach märkis hiljuti, et kulla hind võib tõusta 1400 dollarile ning ta jätkab investeerimist kulda. Täna oli kulla hind üle 1360 dollari untsi eest.

Üha enam investoreid jäävad mitmete varaklasside osas kahjumisse ning eelistavad pigem reaalseid varasid nagu kuld, märgib Gross.

“Mulle ei meeldi võlakirjad. Mulle ei meeldi enamus aktsiaid. Mulle ei meeldi erakapital,” kirjutas Gross.

“Reaalsed varad nagu maa, kuld, tehased ning varustus on eelistatud varaklassid.”

Keset turbulentset turgu on mitmed Wall Streeti tippinvestorid eelistanud kulda aktsiatele, seda enam ajal, mil ettevõtete pettumust valmistavad kasumiraportid veenavad USA keskpankureid mitte tõstma intressimäärasid.

Swiss Asia Capitali Singapore’i juht Juerg Kiener prognoosis, et kulla hind lööb oma senise, 2011. aastal püstitatud rekordi, mil untsi hind oli 1900.

Eelmisel kuul tõstsid Bank of America analüütikud kulla hinnasihi 1475 dollarile.

 

 

Hetkel kuum