Mait Kraun • 8. august 2016 kell 18:43

Airbnb turuväärtus kasvas 30 miljardi dollarini

Airbnb asutaja Nathan Blecharczyk  Foto: EPA

Populaarne inimeselt-inimesele üüriportaal Airbnb kogus uue rahastamise käigus 850 miljoni dollarit, selgub äsja avalikustatud dokumentidest, vahendab CNN Money.

Uue rahastuse järel on Airbnb turuväärtus kerkinud 30 miljardi dollarini. See on 5 miljardi võrra enam kui aasta tagasi.

29-leheküljelises dokumendis ei ole mainitud, kes ettevõttesse investeerisid.2008. aastal asutatud Airbnb on nelja väärtuslikuma ettevõtte seas maailmas, mis ei ole börsile läinud. Ettevõttest on eespool vaid Uber, Xiaomi ja Didi Chuxing, selgub CB Insights andmetest.

Airbnb tegutseb juba 191 erinevas riigis ja 34 000 linnas. Vaatamata sellele on ettevõte tekitanud juba palju poleemikat.

Paljudes USA linnades on lühiajalisi rentimisvõimalusi tohutult juurde tulnud ning nendega ei saada hakkama. Nimelt on paljud üürikorterit muutunud „lühiajalisteks hotellideks“, mille tegevus pole reguleeritud. Näiteks San Francisco otsutas Airbnb-le määrata iga kord 1000 dollari suuruse trahvi, kui teenust kasutab registreerimata majutaja.

Chicago linn otsustas lühiajalistele rentimisele määrata 4protsendilise lisamaksu. Lisaks sellele kontrollitakse rohkem majutamise registreerimist.

Hetkel kuum