Mait Kraun • 26. september 2016 kell 9:57

Elon Musk tahab Marsi koloniseerida

Mars.  Foto: EPA

Elon Musk on pikalt rääkinud, et inimesed peaksid Marsile minema. Nüüd tahab ta punast planeeti koloniseerida, kirjutab CNN Money.

SpaceXi ja Tesla Motorsi tegevjuht räägib homme tehnilistest väljakutsetest, mis takistavad kosmosetööstusel, valitsusel ja teadusel tähtsate probleemide lahendamist Marsi koloniseerimisel.

Ta peab kõne Rahvusvahelise Astronoomia Liidu kongressil, mis peetakse Mehhikos. Kõne teemaks on „Inimeste muutmine planeetidevaheliseks liigiks“.

Musk on rääkinud juba aastaid, et inimesed tuleks Marsile viia. Ta on öelnud, et tahab ka ise Marsil elada ja seal lõpuks surra.

Kosmosefirma SpaceX lõi Musk mõttega, et millalgi jõuavad nad ka Marsile. Ettevõte on sõlminud juba ka lepingu NASAga, mille astronaute hakatakse järgmisel aastal vedama Rahvusvahelisse Kosmosejaama.

SpaceXi tabas selle kuu alguses suur tagasilöök, sest üks nende rakettidest lendas stardiplatvormil õhku. Õnnetuse põhjus ei ole veel teada, aga Musk ütles, et astronautidele mõeldud SpaceXi kapsel Dragon oleks inimesed ellu jätnud.

Hetkel kuum