Mait Kraun • 3. oktoober 2016 kell 17:00

Etalon teenis septembris suurt kasumit

Etalon Varahalduse investeeringute juht Mikk Talpsepp usub, et uus börsikriis võib peagi olla ukse taga.  Foto: Andras Kralla

Investeerimisfirma Etalon Varahalduse andmetel tõusis nende aktsia puhasväärtus septembris veerandi võrra.

Etalon Varahalduse A-aktsia kallines augustis 25,72 protsenti 1,0867 euroni, selgub ettevõtte kodulehel avaldatud andmetest. Tõenäoliselt on aktsia kallinemine seotud Etaloni volatiilsuse kasvule panustavate positsioonidega. Nimelt on viimase kuu jooksul aktsiaturgude kõikumine tublisti kasvanud.

Juulikuus avaldatud teates ütles Etaloni investeeringute juht Mikk Talpsepp, et volatiilsusindeks (VIX) langes 5. augustil 11,39 peale, mis on viimase kahe aasta madalaim tase. Toona nentis Talpsepp, et selline olukord peaks lähikuudel muutuma ja ettevõte on võtnud turgudel ka vastavad positsioonid, mis on suhteliselt riskantsed.

Volatiilsusindeks hakkas täpselt kuu aega hiljem kiiresti kasvama, sest ebakindlus naasis finantsturgudele. VIX tõusis loetud päevadega ligi 50 protsenti üle 18 punkti taseme. Praeguseks on indeks veidi taandunud (14,2), aga püsib suvega võrreldes kõrgel tasemel.

Augustis odavnes ettevõtte A-aktsia 15,18 protsenti ja juulis oli langus 12,75 protsenti. Juunis teenis Etalon 44,16 protsenti kasumit. Emissioonihinnaga (1 euro) võrreldes on aktsia tõusnud 8,7 protsenti.

Hetkel kuum