Mait Kraun • 24 märts 2017

Goldman: uued naftaprojektid võivad tekitada ülepakkumise

Nafta kaevandamine.  Foto: EPA

Uued tootmisprojektid ning kildanafta buum võib suurendada ülemaailmset naftatootmist 1 miljoni barreli võrra päevas. See tekitaks aga järgmisteks aastateks ülepakkumise, teatas Goldman Sachs.

„On tõenäoline, et 2017-2019 aastatel kasvab megaprojektide arv järsult – isegi ajaloo kiireimas tempos. Seda põhjusel, et 2011-2013 olid investeeringute eelarved väga suured ja need hakkavad nüüd vilja kandma,“ teatas USA investeerimispank teisipäeval.

OPECi otsus naftatootmist kärpida aitas praegust ülepakkumist vähendada, hinnakõikumisi alandada ning stabiilsust suurendada. See on aidanud kildanafta tootjaid, avaldas pank.

„OPECi otsus oli meie arvates ratsionaalne, sest see oli viimane õlekõrs,“ ütles Goldman. „Sellegi poolest on tagajärjed sellised, et kildanafta tootjad muutusid aktiivsemaks ning 2011-2013 tehtud investeeringud võivad tõsta OPECi väliste riikide naftatootmist rekordkogustes.“

Täna on WTI toornafta hind tõusnud 0,3 protsenti ja barrel maksab 47,83 dollarit. Brent on kallinenud 0,1 protsenti ning barreli eest tuleb välja käia 50,62 dollarit.

 

Hetkel kuum