Pille Ivask • 18. aprill 2017 kell 16:42

Netflix tekitab investoreis segadust

Netflixi  Foto: EPA

Netflixi tulemused olid küll head, ent jäid ootustele siiski alla, mistõttu on investorid mures, kas ettevõte suudab kasvatada kasutajate arvu ning samal ajal toota võimsalt kasumit.

Netflixi esimese kvartali tulemused olid mõneti nutused: polnud sarja “Kaardimaja” (“House of Cards”) väärilist hitti, mis paneks inimesi oma tellimusega jätkama. Samal ajal ei kulutanud Netflix eriti palju raha ka suurtele filmi- ja sarjaprojektidele, mistõttu kasum jällegi suurenes.

Järgmiseks kvartaliks prognoosib Netflix, et kuna “Kaardimaja” naaseb ning kolm suuremat filmiprojekti jõuavad samuti inimesteni, kasvab küll vaatajaskond, ent samas kasum väheneb.

Nõnda ongi investorid jõudnud üsna veidrasse punkti, kus Netflixi kasutajate arvu kasvu ning kasumitõusu samal ajal oodata ei maksa, kuna need sisuliselt välistavad teineteist.

Investorite mõningane kajastus eeskätt selles, et kui Netflix teatas kvartalitulemused, hakkas aktsia kõigepealt langema, samas hiljem tõusis taas. Netflixi aktsia hind on viimase aastaga tõusnud 15% võrra.

Netflixil oli möödunud kvartalis 4,95 miljonit tellijat, mis on enam kui poole miljoni jagu vähem kui analüütikud olid prognoosinud. Samas ei tasu tellijate arvu vähenemist väga dramaatilisena võtta, kuna eelmistes kvartalites ületasid tegelikud tellijanumbrid prognoose märgatavalt.

Netflixi esimese kvartali kasum enam kui neljakordistus, 178 miljoni dollarini ehk 40 sendini aktsia kohta. Analüütikud olid prognoosinud 37 sendi suurust kasumit aktsia kohta. Netflixi käive kasvas 35% võrra, 2,64 miljardi dollarini.

Hetkel kuum